Řešení, které mladá designérka vymyslela a které se snaží uvést na trh, je na první pohled prosté – je jím výklopné okno, které se ovšem nevyklápí dovnitř bytu, ale ven. Ven z bytu, před fasádu domu. Designérka projekt rozpracovala do tří verzí, které se liší způsobem vyklopení okna.

První a odbornými periodiky nejčastěji obdivovaný model nese název Hopper (česky sklopné okno). Předpokládá vyklonění horní poloviny okna, zatímco spodní zůstává fixovaná.

Právě v této podobě nabízí okno nejenom možnost posadit se na parapet a kochat se nebem nad sebou mimo prostor vlastního bytu, ale také se třeba jen pěkně uvelebit a se spoustou světla k dispozici si číst oblíbenou knížku.

Typ Hopper umožňuje vyklonit se bezstarostně z okna a užívat si ničím nerušeného výhledu na nebe nad sebou.

Typ Hopper umožňuje vyklonit se bezstarostně z okna a užívat si ničím nerušeného výhledu na nebe nad sebou.

Druhá podoba okna předpokládá jeho vytočení směrem do strany, tj. pootočení kolem jedné z jeho svislých stran. Obyvatel bytu tak opět získá malý soukromý prostor zcela mimo byt, v němž jako by se vznášel nad hlavami lidí na ulici, a zároveň získá opět příjemný výklenek, kam si může zalézt a meditovat nebo jen tak pozorovat okolí z neobvyklé perspektivy. Název tohoto provedení je Casement, okenní křídlo.

K posezení mimo prostor vlastního bytu láká varianta nazvaná podle stylu vyklápění - Okenní křídlo.

K posezení mimo prostor vlastního bytu láká varianta nazvaná podle stylu vyklápění – Okenní křídlo.

Třetí varianta předpokládá vysunutí spodní části okna tak, aby se člověk mohl hlavně snáze vyklánět ven a krytý shora pohodlně pozorovat dění na ulici. Tento model nese název Awning, česky Markýza.

Varianta Markýza je určena hlavně těm, kteří se rádi kochají výhledem do ulice a pozorování cvrkotu pod sebou.

Varianta Markýza je určena hlavně těm, kteří se rádi kochají výhledem do ulice a pozorují cvrkot pod sebou.

„Představte si ten pocit, že odpočíváte ve svém vlastním soukromém prostoru a všude kolem sebe máte přitom spoustu denního světla. Představte si, že se na svůj pokoj díváte zvenčí, ze svého okna. Představte si, že jste pěkně v teple a suchu, zatímco nad vámi dopadají na sklo kapky deště. Představte si, že sedíte na parapetu okna, popíjíte kávu, zatímco dole pod vámi se po ulici procházejí lidé. To vše je More Sky,“ popisuje podstatu svého díla Aldana, která projekt vytvořila jako svou závěrečnou práci při studiu průmyslového designu na Prattově Institutu v New Yorku.

Porovnání konstrukce a především výhledů z různých variant výklopného okna.

Porovnání konstrukce a především výhledů z různých variant výklopného okna.