V zimním období jsou omezené venkovní aktivity, a tak cvičíme doma nebo ve sportovních zařízeních. Máme odlišné zájmy, temperament a tomu odpovídá i pohyb.

Ergometr je vybaven indukční brzdou díky tomu lze dávkovat zátěž. Ideální je i pro rehabilitaci a udržení kondice v jakémkoliv věku. Pulsem řízený program nás udrží ve správném tempu. Kombinace černé s luxusními prvky z hnědé kůže. Cena 24 990 Kč

Ergometr je vybaven indukční brzdou, díky tomu lze dávkovat zátěž. Ideální je i pro rehabilitaci a udržení kondice v jakémkoliv věku. Pulsem řízený program nás udrží ve správném tempu. Kombinace černé s luxusními prvky z hnědé kůže. Cena 24 990 Kč

Vibrační plošina s technologií naklápění. Pracuje na principu vytváření vibrací, které jsou přenášeny do těla. Svaly se samovolně stahují, cvičení vyžaduje menší námahu, uživatel se nepotí. Plošina je mobilní, snadno se přenáší.

Vibrační plošina pro domácí užití s technologií naklápění. Pracuje na principu vytváření vibrací, které jsou přenášeny do těla. Svaly se samovolně stahují, cvičení vyžaduje menší námahu, uživatel se nepotí. Plošina je mobilní, snadno se přenáší. Velikost 740 mm x 400 mm x 140 mm, nosnost 200 kg, cena 17 990 Kč.

FOTO: WWW.VIBROSTATION.CZ

Pogumovaná činka o hmotnosti 4 kg se výborně drží a je bezpečná. Má chromovou rukojeť ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem. Spodní strana činky je mírně seříznutá pro větší stabilitu při odložení. Cena 390 Kč.

Pogumovaná činka o hmotnosti 4 kg se výborně drží a je bezpečná. Má chromovou rukojeť ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem. Spodní strana činky je mírně seříznutá pro větší stabilitu při odložení. Cena 390 Kč

FOTO: WWW.INSPORTLINE.CZ (2x)

Někdo dává přednost posilovacím strojům a dynamice v rytmu hudby, jiný se raději protahuje na podložce a nedá dopustit na jógu.

Teprve později můžeme přidat činky, protahovací pásky, švihadlo, balanční míč a jiné pomůcky.

Kdo má posílené břišní svaly, nepřetěžuje záda. Břicho skvěle vytvaruje AB Roller, aniž bychom namáhali šíji. V rovině očí je integrovaný počítač, který informuje o počtu opakování cviku a spotřebě energie. Cena 1290 Kč.

Kdo má posílené břišní svaly, nepřetěžuje záda. Břicho skvěle vytvaruje AB Roller, aniž bychom namáhali šíji. V rovině očí je integrovaný počítač, který informuje o počtu opakování cviku a spotřebě energie. Cena 1290 Kč

Kdo je náročnější, pravidelné cvičení je mu vlastní a má doma hodně místa, může si zařídit domácí posilovnu: trenéři doporučují veslovací a běžecký trenažér, cyklistický rotoped.

Ale pamatujme: nejdůležitější je naše disciplína a radost z pohybu. Není to o velkých investicích.

S digitálním švihadlem už nemusíme počítat, kolikrát jsme přeskočili. Také měří spotřebu energie a vše zobrazí na integrovaném displeji. Cena 390 Kč.

S digitálním švihadlem už nemusíme počítat, kolikrát jsme přeskočili. Také měří spotřebu energie a vše zobrazí na integrovaném displeji. Cena 390 Kč

Balanční podložka má průměr 63 cm, výšku 18 cm, hmotnost 4,5 kg a nosnost 200 kg. Vhodná pro aerobní a balanční cvičení, může být použita měkkou částí nahoru i dolů. Posiluje hluboko uložené partie, které se obtížně procvičují.

Balanční podložka má průměr 63 cm, výšku 18 cm, hmotnost 4,5 kg a nosnost 200 kg. Vhodná je pro aerobní a balanční cvičení, může být použita měkkou částí nahoru nebo dolů. Posiluje hluboko uložené partie, které se obtížně procvičují. Barva červená, modrá a zelená. Cena 1950 Kč

Jak vybrat jógamatku

Nabídka je pestrá, jde o to, neudělat při výběru chybu. Podložky mají obvykle tloušťku 3 a 5 mm (ty silnější jsou dvoubarevné, měkčí).

Jóga posiluje i protahuje tělo, udržuje nás v psychické rovnováze, učí nás soustředit se i meditovat. Je nenáročná na vybavení, lze ji cvičit na dovolené, v přírodě. Potřebujeme jen jógamatku, na snímku v dvoubarevném provedení, cena 1560 Kč.

Jóga posiluje i protahuje tělo, udržuje nás v psychické rovnováze, učí nás soustředit se i meditovat. Je nenáročná na vybavení, lze ji cvičit na dovolené, v přírodě. Potřebujeme jen jógamatku, na snímku v dvoubarevném provedení, cena 1560 Kč.

FOTO: WWW.YOGAGURU.CZ (3x)

Při cvičení jógy je důležité správné provádění pozic. Na důkladnější protažení slouží pásky Cotton yoga Strap v rozmanitých barvách. Cena 350 Kč.

Při cvičení jógy je důležité správné provádění pozic. Na důkladnější protažení slouží pásky Cotton yoga Strap v rozmanitých barvách. Cena 350 Kč

Kdo hodně cestuje, preferuje výrobek o síle 1,5 mm, protože takovou podložku lze srolovat a snadno přenést. Nezapomeneme ani na kvalitní ručník, zvláště pokud provozujeme hot jógu, kde se cvičí při vyšší teplotě.

Dechová cvičení jsou v józe nezbytná a výborným pomocníkem v jejich provádění je polštářek.

Dechová cvičení jsou v józe nezbytná a výborným pomocníkem v jejich provádění je polštářek.