Tomáš sám oba pokoje v domě na okraji Prahy vymaloval bílou barvou, pokládku nové, kvalitní vinylové podlahy ovšem raději svěřil odborné firmě.

Do obou místností zvolili dekor imitující dubové dřevo, který hezky koresponduje s novým, dřevěným nábytkem.

Hráškově zelenou barvu doplňků si vybrala malá studentka.

Hráškově zelenou barvu doplňků si vybrala malá studentka.

Nová dřevěná postel čeká už jen na osazení matrací.

Nová dřevěná postel čeká už jen na osazení matrací.

„V každém pokojíku bylo třeba vymyslet nové uspořádání pro široké lůžko, psací stůl a dostatek úložných prostor tak, aby se do nich vešlo nejen oblečení a školní potřeby, ale samozřejmě také hračky dětí,” napsal nám čtenář.

Nová široká lůžka nahradila dvojice postelí v každém pokojíku.

Nová široká lůžka nahradila dvojice postelí v každém pokojíku.

Cílem změn bylo poskytnout dětem příjemné prostředí na studium i hry a nabídnout jim dostatek úložného prostoru.

Cílem změn bylo poskytnout dětem příjemné prostředí na studium i hry a nabídnout jim dostatek úložného prostoru.

O řešení obou místností Tomáš požádal designéra Stanislava Vosátku, který mu vytvořil trojrozměrný návrh pro oba pokoje.

Zajímavým nápadem, který vzhled pokojíků ozvláštňuje, jsou tvarované dřevěné obkladové desky, které narušují jednolitost bílých stěn. Nábytek místo původního v přírodní barvě je v kombinaci cool grey a vanila a vybrané prvky jsou pak v živých veselých barvách. Ty si děti vybraly samy.

Zajímavým nápadem je dřevěný obklad stěny oblého tvaru, který rozbíjí jinak příliš lineární rysy pokojů a zároveň supluje i funkci čela postele.

Zajímavým nápadem je dřevěný obklad stěny oblého tvaru, který rozbíjí jinak příliš lineární rysy pokojů a zároveň supluje i funkci čela postele.

Zatímco malý Honzík, který chodí do druhé třídy, zvolil světle modrou, jeho sestřička páťačka Anetka se rozhodla pro hráškovou zelenou.

Původní podoba prvního a druhého pokoje

Původní podoba prvního a druhého pokoje

„Realizace netrvala moc dlouho. Jakmile jsme se dohodli na definitivní podobě pokojů, trvalo šest týdnů, než nám truhlářská firma vyrobila veškeré zařízení a na místě je instalovala,“ pochvaluje si závěrem svého dopisu Tomáš.