Jana se do zařizování bytu vrhla sama bez pomoci a v průběhu zjistila, že si to velice užívá.

Zorientovala se poměrně rychle v nabídce, našla si oblíbené obchody, něco nakoupila na internetu, něco dostala od přátel a vytvořila pohodový svěží interiér.

Původní stav

Původní stav

FOTO: www.modernibyt.cz

Bavilo ji to tolik, že se pak zapsala do několika kurzů o bytovém designu a pokračovala studiem v designové škole.

Dnes pomáhá zařizovat byty kamarádkám a ráda by se proměnám bytů věnovala dál, třeba i profesionálně.

Původní stav

Původní stav

FOTO: www.modernibyt.cz

Původní stav

Původní stav

FOTO: www.modernibyt.cz

Začalo to Bruselem

Prvním zařizovacím prvkem byla keramická váza v bruselském stylu, kterou Jana dostala od kamarádky a která byla impulzem zvolit tento styl jako nosný. Jak Jana sama říká, je to pro ni nostalgická vzpomínka na rané dětství.

Obývací pokoj je zařízený převážně ve stylu šedesátých let, který si majitelka oblíbila.

Obývací pokoj je zařízený převážně ve stylu šedesátých let, který si majitelka oblíbila.

FOTO: www.modernibyt.cz

Mnoho zařizovacích předmětů v bytě Jana pořídila ve svém oblíbeném obchodě Moare, kde se dají koupit komody, sedací nábytek, stolky, ale i světla a vázy převážně z šedesátých nebo sedmdesátých let.

Jana, která budí dojem věčné optimistky, promítla svůj naturel i do barevného ladění bytu.

Retro plakáty mají své kouzlo a jsou zajímavějším dekorativním doplňkem než reprodukce známých obrazů.

Retro plakáty mají své kouzlo a jsou zajímavějším dekorativním doplňkem než reprodukce známých obrazů.

FOTO: www.modernibyt.cz

Jasné svěží barvy a odvážná kombinace hráškové, fuchsiové a teplé hnědé vytváří radostný a útulný celek. Když Janu posloucháte, máte dojem, že zařizování bytu je čirá radost a zábava.

Masivní kuchyňská sestava byla nejnákladnějším zařizovacím prvkem.

Masivní kuchyňská sestava byla nejnákladnějším zařizovacím prvkem.

FOTO: www.modernibyt.cz

O každém předmětu vám řekne, proč se jí líbil, kde ho našla a jakou radost jí to udělalo. Zkrátka získáte pocit, že vytvořit si útulný domov je jedna velká radostná párty a ne spousta času stráveného zmateným pobíháním po obchodech, hledáním na internetu, rozbalováním úlovků a pocity zklamání, že věci se vám do bytu nevejdou, nebo nehodí a radši jste si na to měli najmout profesionála.

Venkovská idylka v Praze

Jana si svůj domov vybrala spontánně, ale neomylně. Cítí se tu, jak sama říká, jako na dovolené. Když za sebou zavře dveře bytu, okamžitě dokáže odhodit pracovní stres a projít svým barevným bytem na rozkvetlou lodžii, kde si v teplých dnech užívá výhledu do zeleně nebo si čte své oblíbené knížky.

I zařízení kuchyně je přizpůsobeno pocitu venkovské vzdušnosti a rozevlátosti.

Krásné staré lahve jsou příjemným kuchyňským dekorativním předmětem.

Krásné staré lahve jsou příjemným kuchyňským dekorativním předmětem.

FOTO: www.modernibyt.cz

Kuchyňská sestava je vyrobena na míru. Jana si ji objednala v pražském obchodě Mamaison, kde lze kromě typizovaného nábytku pořídit i nábytek na míru. Jana měla představu světlé kuchyně, v jaké vařily naše babičky, která ale bude poskytovat veškerý komfort moderní doby. Zařízení kuchyně bylo největší investicí, ale Janě přináší radost.

S pečlivostí a s citem pro barvy sobě vlastním vybírala i nádobí a veškeré kuchyňské vybavení, které samozřejmě ladí i s ubrusem na stole a vlastně s celou barevností a stylem bytu. Vyšperkovaná je i chodba, ze které se vchází do všech místností bytu.

Budoár pražské dámy

V příjemných přírodních tónech s dotyky růžové je zařízena romanticky laděná ložnice, ve které má majitelka na stěnách fotografie a obrazy po rodičích.

Většina nábytku včetně pracovního stolu je po prarodičích, šicí stroj zachránila Jana před zkázou, když si ho vzala od své bývalé sousedky, a doplňky včetně krásné oranžové lampy nakupovala opět v Moare.

Romantická ložnice s vintage prvky nese ženský dotek.

Romantická ložnice s vintage prvky nese ženský dotek.

FOTO: www.modernibyt.cz

Jana má schopnost představit si krásu starých věcí, když se zrenovují, a díky tomu je její ložnice plná zajímavých kousků, které rozhodně nemají svá nejlepší léta za sebou.

Navíc interiér působí originálně a nekonformně. Bílou koupelnu Jana oživila romantickou komodou zakoupenou na internetu. Koupelnu ovšem čeká v budoucnu malá proměna.

Komoda s květinovým dekorem vyměnila majitele na Aukru. Možností, kde koupit zajímavý nábytek, je celá řada.

Komoda s květinovým dekorem vyměnila majitele na internetu. Možností, kde koupit zajímavý nábytek, je celá řada.

FOTO: www.modernibyt.cz

Jana zařizování miluje, ráda inovuje a sleduje trendy, takže došla k závěru, že fotografie tulipánů na stěně už dosloužily a jejich doba přešla. Není pochyb, že ať už zvolí cokoli, výsledek bude zajímavý a prostoru bude slušet.

Martina Paulová, www.modernibyt.cz