Početné skleněné plochy dvoupodlažní stavby nabízejí rozmanité výhledy do krajiny. Dům obklopuje zahrada se spoustou dřevin.

Prostorná hala plná světla se závěsným svítidlem německého designéra Ingo Maurera. Světlo proniká do obytné části přes zasunovací dveře z mléčného skla a okny z téhož skla do ložnice a koupelny v patře.

Prostorná hala plná světla se závěsným svítidlem německého designéra Ingo Maurera. Světlo proniká do obytné části přes zasunovací dveře z mléčného skla a okny z téhož skla do ložnice a koupelny v patře.

FOTO: Milan Malíček, Právo

Vizuální spojení s ní velmi snadno přeměníme ve fyzický kontakt – téměř polovinu obvodu objektu v přízemí totiž tvoří prosklené posuvné dveře.

Prostor, světlo a bílá

Otevřeným prostorem a přirozeným světlem je z celé stavby nejobdařenější vstupní hala. Vděčí za to proskleným protilehlým stěnám.

Průhledné posuvné dveře na jedné straně vedou dále na terasu a zahradu, druhá prosklená stěna směřuje k přístupové cestě do domu a ke garáži. Další posuvné dveře z mléčného skla oddělují halu od obytné části.

Dřevěná kuchyňská linka na míru s barem a jídelní částí. Prostor plný přírodních hnědých odstínů opticky rozbíjejí bílé detaily.

Dřevěná kuchyňská linka na míru s barem a jídelní částí. Prostor plný přírodních hnědých odstínů opticky rozbíjejí bílé detaily.

FOTO: Milan Malíček, Právo

Závěsná svítidla Campari Light od Ingo Maurera

Závěsná svítidla Campari Light od Ingo Maurera

FOTO: Milan Malíček, Právo

Do patra vede subtilní dřevěné schodiště uchycené ke zdi. Zabírá jen nutné minimum prostoru, stejně tak podesta a chodba. Z ní po pravé straně přecházíme do ložnice, vlevo do druhé koupelny a dětských pokojů.

Koupelna v přízemí je rozdělena na tři části – první s umyvadlem, další se sprchou v bílém pásu z obkladů a třetí s WC.

Koupelna v přízemí je rozdělena na tři části – první s umyvadlem, další se sprchou v bílém pásu z obkladů a třetí s WC.

FOTO: Milan Malíček, Právo

V patře je bílá minimalistická koupelna s čistými liniemi, světlíky a průsvitem přes mléčné sklo ze vstupní haly.

V patře je bílá minimalistická koupelna s čistými liniemi, světlíky a průsvitem přes mléčné sklo ze vstupní haly.

FOTO: Milan Malíček, Právo

V úrovni patra se z podesty schodiště nabízí výhled do dálky díky sestavě velkých oken. Světlo z haly propouštějí do koupelny a ložnice v patře okna z mléčného skla. Koupelna má pak ve stropní části světlíky.

Hlavní proud světla do ložnice zajišťuje střešní okno nad postelí řešené tak, aby se světelný efekt maximalizoval. V noci je možné přímo z lůžka pozorovat nebe.

Ložnice v bílém, z lůžka se dá střešním oknem pozorovat nebe.

Ložnice v bílém, z lůžka se dá střešním oknem pozorovat nebe.

FOTO: Milan Malíček, Právo

Místa se světelným prostupem jsou v interiéru umocňována bílou barvou, přítomnou ve výmalbě místností, obkladech nebo v zařízení domácnosti. Aby však prostor nepůsobil příliš chladně, je vybaven podlahou a nábytkem ze dřeva v teplých hnědých tónech.

Hřejivé dřevo na míru

Podlaha a schodiště jsou vyrobeny z dubového dřeva a jako veškerý nábytek na míru. Kuchyňská linka s decentními dvířky bez úchytek připomíná spíše jednolitou stěnu. Je z dýhy amerického ořechu. Pouze za varnou a přípravnou plochou chrání zeď před znečištěním obkladová deska z mléčného skla, která se udržuje lépe než dřevo.

Interiér neplýtvá závěsnými svítidly. Prim hrají designová svítidla, běžné osvětlení zajišťují stropní bodovky.

Interiér neplýtvá závěsnými svítidly. Prim hrají designová svítidla, běžné osvětlení zajišťují stropní bodovky.

FOTO: Milan Malíček, Právo

Výhled do zahrady z obývacího pokoje

Výhled do zahrady z obývacího pokoje

FOTO: Milan Malíček, Právo

Kompaktní HPL deska kuchyňské linky je velmi odolná, podobně také fragranitový dřez.

Zatímco v kuchyňské a jídelní části přízemí převažují odstíny hnědé s bílými detaily, ve zbytku interiéru už bílá barva převažuje. Týká se to zejména koupelen a ložnice. Šatní skříň v ložnici má jednu zvláštnost – je zabudovaná v hloubce 40 cm, v průhledné části však vystupuje 20 centimetrů do prostoru, což dohromady tvoří klasickou hloubku 60 cm.

Dřevěný TV panel na míru slouží také jako knihovnička.

Dřevěný TV panel na míru slouží také jako knihovnička.

FOTO: Milan Malíček, Právo

Hravý design

Majitel domu zakoupil do vstupní haly závěsné svítidlo německého návrháře Ingo Maurera z kolekce ZETTEL´S. Základnu lustru tvoří nerez, stínítko se skládá z 31 lístků s potiskem a 49 lístků bez potisku.

Iglú navrhla pro Process designérka Lucie Koldová v roce 2008.

Iglú navrhla pro Process designérka Lucie Koldová v roce 2008.

FOTO: Milan Malíček, Právo

Dvě svítidla Campari Light téhož designéra osvětlují jídelní stůl. Každé se skládá z deseti originálních lahviček Campari se sodou. Při rozsvícení vytvářejí intenzivní červené světlo. Lahvičky lze snadno odejmout a jejich obsah spotřebovat.

Těleso svítidla je vyrobeno z transparentní umělé hmoty, zátkou Campari nastavujeme výšku světla.

Podstatnou část přízemí oddělují od zahrady posuvné dveře. Díky nim bývá v létě obývák propojený se zahradou.

Podstatnou část přízemí oddělují od zahrady posuvné dveře. Díky nim bývá v létě obývák propojený se zahradou.

FOTO: Milan Malíček, Právo

Hračky a další nezbytnosti v obývacím pokoji majitelovy děti uklízejí do speciálního iglú. Stojí vedle dřevěného TV panelu, má funkci dětského útočiště a zároveň knihovny.

Napište nám
Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?
Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.
Může se vám hodit na službě Firmy.cz: