Sprchový panel proti klasické baterii nabízí výběr proudu vody nejen z ruční a hlavové sprchy, ale i z bočních spršek.

Panel lze zvolit v trendovém stříbrném, efektním dřevěném nebo čistě bílém dekoru a získat tím perfektní soulad s obkladem interiéru.

Hlavová sprcha RainshowerR F-Series 15 (130 386 Kč) má vrchní díl s dvoucestným přepínačem (26 834 Kč), ruční sprchu Power&SoulR Cosmopolitan 160 (5663 Kč), termostat Grohtherm F (8712 Kč), ovládání k termostatu Grohtherm F. Cena 19 467 Kč.

Hlavová sprcha RainshowerR F-Series 15 (130 386 Kč) má vrchní díl s dvoucestným přepínačem (26 834 Kč), ruční sprchu Power&SoulR Cosmopolitan 160 (5663 Kč), termostat Grohtherm F (8712 Kč), ovládání k termostatu Grohtherm F, cena 19 467 Kč.

FOTO: GROHE (2x)

Najdeme ho buďto samostatně namontovaný na stěně sprchového koutu, nebo jako součást sprchového boxu. Sprchové panely obvykle dělíme podle způsobu montáže, materiálu a vybavení – zejména baterií.

Způsoby instalace

Montáž na stěnu

Jde o nejběžnější praxi. Nejen při tomto způsobu montáže je zásadní výběr místa. Odborníci nedoporučují instalaci panelu přímo proti dveřím sprchového koutu. V případě jejich netěsnosti by mohlo dojít k prosakování vody.

Sprchový nástěnný panel Soul 200, 210x1500mm (32 590 Kč) je z barevného kompozitu Aluminium nebo akrylátu (bílá barva), je určen na stěnu. Ovládací prvky panelu jsou na boku, čímž je možno využít celé přední plochy panelu pro větší masážní trysky.

Sprchový nástěnný panel Soul 200, 210x1500 mm (32 590 Kč) je z barevného kompozitu Aluminium nebo akrylátu (bílá barva) a je určen na stěnu. Ovládací prvky panelu jsou na boku, čímž je možno využít celé přední plochy panelu pro větší masážní trysky.

FOTO: SAPHO (2x)

Montáž do rohu

Je vhodná hlavně pro čtvrtkruhové a čtvercové sprchové kouty.

Pod omítku

Takto se instalují luxusnější hydromasážní panely. Působí kompaktně a skvěle do sprchového koutu zapadnou.

Druhy materiálu

Sprchový panel si vybíráme i podle materiálu, ze kterého je vyroben, což souvisí s jeho cenou. I když nelze zavrhnout žádný materiál jen proto, že je levnější.

Sprchový panel Senza New s nástěnnou pákou (11 979 Kč), v. 153 cm, š. 25 cm.

Sprchový panel Senza New s nástěnnou pákou (11 979 Kč), v. 153 cm, š. 25 cm.

FOTO: Sanjet (2x)

Panely vyrobené z akrylátu jsou cenově nejdostupnější. Výhodou je jednoduchá údržba.
Panely z nerezové oceli s leštěným nebo s matným povrchem patří do vyšší třídy sprchových panelů.

Sprchový kout s panelem zabudovaným pod omítkou, vybavený novým modulem F-digital Deluxe (od 130 000 Kč), který zaplní prostor barevným světlem nebo příjemnou párou se zvukem oblíbené hudby – popřípadě vším najednou.

Sprchový kout s panelem zabudovaným pod omítkou, vybavený novým modulem F-digital Deluxe (od 130 000 Kč), který zaplní prostor barevným světlem nebo příjemnou párou se zvukem oblíbené hudby – popřípadě vším najednou. Přetvoří koupelnu na exkluzivní soukromé domácí lázně.

Hliník zastupuje všechny cenové kategorie. Panely z tropického dřeva nebo skla jsou nejluxusnější, ale i finančně nejnáročnější. Tvary panelů, ať už jednoduché, elegantní či téměř futuristické, vybíráme zejména podle stylu koupelny.

Stavební připravenost

Stavební připravenost je stejně důležitá jako umístění panelu. Jde především o přívod teplé a studené vody.

Sprchové masážní panely jsou osazeny masážními tryskami v různých počtech, hlavovou sprchou, ruční sprchovou hlavicí a některé také sprchovou vodovodní baterií.

Hydromasážní panel Jet Inox (19 990 Kč) je nerezový, o rozměrech 26 x 161 cm, má hlavovou a ruční sprchu a funkci „vodopád“. Je vybaven termobaterií s dětskou pojistkou, která při hydromasáži zajišťuje bezpečí a komfort.

Hydromasážní panel Jet Inox (19 990 Kč) je nerezový, o rozměrech 26 x 161 cm, má hlavovou a ruční sprchu a funkci „vodopád“. Je vybaven termobaterií s dětskou pojistkou, která při hydromasáži zajišťuje bezpečí a komfort, nehrozí teplotní šoky z náhlých změn teploty vody.

Baterie panelů

Ve sprchových masážních panelech se používají dva druhy baterií. Mechanické neboli směšovací a termostatické baterie. Oba typy mají své výhody.

Idesk sprchový panel z bíle lakovaného skla má rozměry 1550 x 250 mm (13 990 Kč). V jeho těle je z boku zabudovaná baterie včetně ventilů pro volbu režimu sprchování. Panel je určen pro montáž na rovnou stěnu.

Idesk sprchový panel z bíle lakovaného skla má rozměry 1550 x 250 mm (13 990 Kč). V jeho těle je z boku zabudovaná baterie včetně ventilů pro volbu režimu sprchování. Panel je určen pro montáž na rovnou stěnu. Díky dostatečné šířce lze panel snadno vyměnit za klasickou sprchovou baterii.

Mechanické baterie jsou odolné, dobře snášejí tvrdou vodu, nečistoty i výkyvy v tlaku vody. Najdeme je v panelech všech cenových relací.

Sprchový panel Dedra s nástěnnou pákou (18 029 Kč), v. 137 cm, š. 25 cm.

Sprchový panel Dedra s nástěnnou pákou (18 029 Kč), v. 137 cm, š. 25 cm.

Termostatické baterie zase nabízejí stálou teplotu vody, takovou, jakou si nastavíme. Mají pojistku zabraňující dětem i seniorům opařit se horkou vodou.

Naproti tomu jsou citlivější na tlak a tvrdost vody. I když tvrdost lze vyřešit montáží patřičných filtrů vody.