„Byt prošel kompletní rekonstrukcí, nechala jsem zazdít dveře z chodbičky do pokoje a probourat stěnu mezi kuchyní a pokojem, čímž se otevřel prostor a byt se opticky zvětšil,“ popisuje základní myšlenku změn Michaela.

Kam až sahá vstupní chodbička, majitelka nápaditě naznačila pouze odlišným typem podlahy.

Kam až sahá vstupní chodbička, majitelka nápaditě naznačila pouze odlišným typem podlahy.

V kuchyni je hezky sladěn materiál pracovní plochy a panelu za ní.

V kuchyni je hezky sladěn materiál pracovní plochy a panelu za ní.

Probourávaná stěna byla naneštěstí nosnou zdí v domě, do čehož se čtenářka rozhodně nemohla pustit jen tak o své vůli.

„Abych do ní mohla nechat vyřezat požadovaný otvor, musela jsem získat stavební povolení. Proto jsem se domluvila se stavebním architektem, aby mi zaměřil místnosti s návrhem probourání stěny. Výřez stěny musel propočítat statik, který zadal instrukce k realizaci,“ popisuje Michaela nezbytné kroky.

Ložnici od zbytku pokoje odděluje Skříňka s poličkami přístupná z obou stran.

Ložnici od zbytku pokoje odděluje skříňka s poličkami přístupná z obou stran.

Část pokoje sloužící jako ložnice odlišuje od denní zóny oranžovohnědá barva ve velice světlém odstínu, s nímž ladí i materiál skříně.

Část pokoje sloužící jako ložnice odlišuje od denní zóny oranžovohnědá barva ve velice světlém odstínu, s nímž ladí i materiál skříně.

Se zásahem do nosného zdiva ovšem musel samozřejmě souhlasit i majitel domu.

„Jelikož je byt družstevní, družstvo mi muselo stavební úpravu schválit a rovněž tak muselo souhlasit s veřejnoprávní smlouvou, abych získala stavební povolení. Celé vyřizování trvalo přibližně měsíc, ale vše dospělo ke zdárnému konci,“ doplňuje čtenářka.

Konferenční stolek se majitelka chystá v brzku nahradit něčím, co bude lépe odpovídat stylu zařízení bytu.

Konferenční stolek se majitelka chystá vbrzku nahradit něčím, co bude lépe odpovídat stylu zařízení bytu.

Knížky uložené ve skříňce jsou přístupné jak ze strany sedačky k četbě přes den, tak ze strany postele pro čtení před usnutím.

Knížky uložené ve skříňce jsou přístupné jak ze strany sedačky k četbě přes den, tak ze strany postele pro čtení před usnutím.

Výměnu jádra, bourání, zazdívání a celkovou stavební rekonstrukci pak čtenářka svěřila odborné stavební firmě, která se, k velké potěše paní Michaely, postarala i o správnou likvidaci odpadu.

Maličkou koupelnu osvěžila kombinace několika druhů obkladů.

Maličkou koupelnu osvěžila kombinace několika druhů obkladů.

Jakmile byl byt rekonstruován, začala naše čtenářka s jeho zařizováním. Téměř vše je již hotovo, zbývá doladit poslední finesy, na něž už nezbyly finance.

„Je to hlavně konferenční stůl a jídelní židle, které se do stylu bytu nehodí, ale brzy je nahradím. Také v koupelně pod umyvadlo plánuji nechat si na míru udělat skříňku na úložné prostory.”

Původní podoba bytu

Původní podoba bytu