Ložnice vznikla na místě starého sušáku na prádlo. V bezprostřední blízkosti zahradního posezení. „Po letním sezení v pergole jsem hledal nějaké pohodlí a stále přemýšlel o závěsné houpací síti. Jenže nám chyběl prostor a komerční výrobky se mi nelíbily. A tak jsem zrušil mamince sušák na prádlo a vytvořil tuto venkovní ložnici se závěsnou postelí,“ napsal nám Jiří.

Práce se dřevem je Jiřího koníčkem.

Práce se dřevem je Jiřího koníčkem.

Stejně, jako v předchozích případech, práce vesměs zvládl sám. „Všechny dřevěné trámy a prvky jsem vyrobil ze syrového dřeva, které jsem si ohobloval a opracoval.“

Rám postele si Jiří vyrobil sám. Matraci si vypůjčil od dcery.

Rám postele si Jiří vyrobil sám. Matraci si vypůjčil od dcery.

Ložnice je postavena na půdorysu o rozměrech cca 3m x 2,5m a dosahuje výšky 2,20m. Samotné lůžko je velké 140 cm x 200 cm. Matraci na ně Jiří „zabavil“ dceři s tím, že až přijede z tábora, koupí jí novou.

Nastřechu použil Jiří krytinu Bramac. která je i na sousedním posezení.

Na střechu použil Jiří krytinu, která je i na sousedním posezení.

Ložnici náš čtenář s partnerkou využívá přes den k odpočinku, třeba ke sledování televize, a párkrát v ní spali i přes noc. „Musím říci, že jsem se v teplých měsících už dlouho tak dobře nevyspal,” pochvaluje si.

Postel je zavěšena na lanech.

Postel je zavěšena na lanech.

Závěsné lůžko nezvolil náhodně. Pro tuto variantu spaní se rozhodl na základě článku upozorňujícího na blahodárný vliv houpání na člověka, který prý kdesi četl.

Z postele je možné ve velkém pohodlí například sledovat i televizi.

Z postele je možné ve velkém pohodlí například sledovat i televizi.

„Na střechu jsem použil pálené tašky Bramac, které jsou i na vedlejším posezení. Chodník vedoucí k posteli a posezení chci nechat na konstrukci porůst popínavou vistárií, jež v době květu působí malebně,“ plánuje Jiří.

Okolí ložnice bude ještě zdpbit romantická vistárie.

Okolí ložnice bude ještě zdobit romantická vistárie.