Původně se šla podívat na jiné prostory. Ty ale byly příliš drahé a zbytečně velké. Makléřka ji však upozornila na kanceláře kousek vedle, které ještě nebyly ani v nabídce. Andreu zaujaly. Okamžitě vycítila skrytý potenciál místa a ihned se rozhodla pro jejich koupi.

Jídelnu supluje ve slevě zakoupený kulatý stůl a dvě staré židle rovněž ošetřené bílým lakem. A nevadí ani to, že jsou stylově odlišné.

Jídelnu supluje ve slevě zakoupený kulatý stůl a dvě staré židle rovněž ošetřené bílým lakem. A nevadí ani to, že jsou stylově odlišné.

FOTO: www.modernibyt.cz

Běžně využívaných čtyřicet čtyři metrů čtverečních v přízemí bylo možné v případě dobrého počasí navýšit o další venkovní plochu k využití – navazující upravenou terasu a zahradu ve vnitrobloku domu, které téměř nikdo nenavštěvoval. Místnosti se stropy vysokými přes tři metry působily vzdušně a byly v dobrém stavu.

Kupující velmi ocenila novou elektroinstalaci s rozvedenými datovými kabely. Místnosti měly také nové dubové podlahy, nové kvalitní stylové dveře, bezpečnostní systém s alarmem a všechna okna vnější hliníkové rolety. Dům z přelomu 19. a 20. století už totiž byl po celkové rekonstrukci.

Aby malá kuchyň působila vzdušně, použila Andrea police a subtilní otevřený nábytek z břízy. Dřevo je zde kombinováno s nerezem.

Aby malá kuchyň působila vzdušně, použila Andrea police a subtilní otevřený nábytek z břízy. Dřevo je zde kombinováno s nerezem.

FOTO: www.modernibyt.cz

„Je v pěkném prostředí nedaleko Stromovky a je tu naprostý klid,“ libuje si Andrea. I tento fakt podpořil její rozhodnutí.

Nezapře v sobě designérku, okamžitě začala přemýšlet nad optimálním využitím prostoru a rozhodla se předělat ho k bydlení.

V nízkém uzavřeném kompaktním modulu našla místo pečicí trouba, chladnička i dřez. Do masivní dřevěné pracovní desky je zapuštěná varná deska.

V nízkém uzavřeném kompaktním modulu našly místo pečicí trouba, chladnička i dřez. Do masivní dřevěné pracovní desky je zapuštěna varná deska.

FOTO: www.modernibyt.cz

Chytrá výměna

Změnila dispoziční uspořádání bytu tím, že kuchyň umístila do prostoru, kde dříve byla koupelna, a zeď mezi kuchyní a koupelnou z poloviny prosklila.

Z kuchyně je nyní pěkný výhled do zahrady a částečně prosklenou příčkou vniká denní světlo až do koupelny. Ráno se může, třeba při čištění zubů, místo do zrcadla dívat i z koupelny až do zahrady.

Ložnici je větší než obývací pokoj, ale ještě jí chybí úložné prostory. Majitelka zvažuje nejen vestavné skříně, ale i mezipatro, které by nabídlo další úložný prostor. Také ložnici zdobí velkoformátové obrazy Davida Segeti.

Ložnice je větší než obývací pokoj, ale ještě jí chybí úložné prostory. Majitelka zvažuje nejen vestavné skříně, ale i mezipatro, které by nabídlo další úložný prostor. Také ložnici zdobí velkoformátové obrazy Davida Segeti.

FOTO: www.modernibyt.cz

Pro zachování intimity je možné místnost zaclonit roletou. Koupelna není velká, ale vešla se sem vana, skříňka s umyvadlem i klozet. Rafinovaným trikem však budí dojem větší místnosti. Andrea totiž k obložení vany místo běžných keramických obkládaček použila zrcadlo, které odrazem dubovou podlahu opticky zvětšuje.

Také v kuchyni investovala finanční prostředky do kvalitního základu a zvolila velkoformátovou dlažbu Villeroy & Boch, která imituje povrch cementové stěrky.

Místo zde našlo majitelčino oblíbené hudební křeslo Beatnik, které poskytuje pohodlí i zážitek z poslechu hudby nebo soukromí při telefonování. Křeslo bylo oceněno prestižní cenou Red Dot Design Award.

Místo zde našlo majitelčino oblíbené hudební křeslo Beatnik, které poskytuje pohodlí i zážitek z poslechu hudby nebo soukromí při telefonování. Křeslo bylo oceněno prestižní cenou Red Dot Design Award.

FOTO: www.modernibyt.cz

Zajímavě působí obklad stěn, který sem přesahuje z koupelny. V kuchyni je umístěný kotel, který časem zmizí ve skříni. Na stejné stěně vznikne další úložný prostor a je tu už také připravený vývod pro pračku.

Součástí okna je záměrně zbudovaný hlubší pevný parapet, který poslouží jako další odkládací plocha nebo k usednutí s ranní kávou v ruce a s výhledem do zahrady.

Světlo a barvy

Ve snaze přízemní byt prosvětlit vymalovala ho Andrea bílou barvou. Rozhodně ale nevyznívá nudně – je oživený akcenty výrazných barev. Převládají žluté a oranžové prvky.

Prozatím je interiér zařízen ve větší míře nábytkem, který designérka koupila v bazarech či vydražila. Některé kusy nábytku stačilo jen přelakovat a mohou sloužit dál.

Není třeba obávat se zmáčení dubové podlahy vodou, je ošetřena lodním lakem.

Není třeba obávat se zmáčení dubové podlahy vodou – je ošetřena lodním lakem.

FOTO: www.modernibyt.cz

Už nenošený starý svetr v požadovaném odstínu žluté barvy nastoupil další službu a proměnil se v praktický povlak na polštář. Atraktivní svítidla v interiéru si vyrobila sama spojením oranžových textilních kabelů a bílých kovových květináčů.

Dlouhé, zajímavě zauzlované oranžové kabely zdobí všechny místnosti. K zútulnění interiéru přispěl svými olejomalbami na plátně také kamarád Andrey David Segeťa.

Rafinovaným trikem budí koupelna dojem větší místnosti. Andrea totiž k obložení vany místo běžných keramických obkládaček použila zrcadlo, které odrazem dubovou podlahu opticky násobí.

Rafinovaným trikem budí koupelna dojem větší místnosti. Andrea totiž k obložení vany místo běžných keramických obkládaček použila zrcadlo, které odrazem dubovou podlahu opticky násobí.

FOTO: www.modernibyt.cz

„Ráda zařizuji byt postupně. Když mě osloví konkrétní předmět, udělám si radost a pořídím si ho. Vybavuji interiér v průběhu jeho užívání a s větším odstupem,“ vysvětluje Andrea.

„Už se moc těším na jaro a zabydlování terasy.“

Lenka Saulichová, www.modernibyt.cz

Může se vám hodit na službě Firmy.cz: