Aneta musela začít s přestavbou bytu úplně z gruntu, aby prostor odpovídal moderním požadavkům. Se stavebními pracemi jí pomohl táta a nábytek a zařízení si Aneta z velké části "vyrobila" sama.

Původní stav

Původní stav

FOTO: www.modernibyt.cz

Použila staré kusy po prababičce a dala jim nový vzhled. Márinka občas pomáhala také. Třeba mozaikové židle zvládla naprosto bravurně a se zaujetím nám to předvedla.

Původní stav

Původní stav

FOTO: www.modernibyt.cz

Síla barev a nápadů

Anetinou oblíbenou barvou je modrá. Nebála se použít tmavší modrou na celou stěnu pokoje, na kterou rozvěsila černé rámečky, některé s kresbami malé Márinky a některé prázdné.

Přilehlou stěnu vymalovala tyrkysovou a ke stěně postavila dřevěnou, do červena mořenou komodu.

Houpací síť je pro Márinku šťastným řešením a Aneta může potvrdit studie, které tvrdí, že mírné pohupování uklidňuje.

Houpací síť je pro Márinku šťastným řešením a Aneta může potvrdit studie, které tvrdí, že mírné pohupování uklidňuje.

FOTO: www.modernibyt.cz

Výsledek je neotřelý, originální a přesně vystihuje Anetinu mnohovrstevnatou povahu. Výborné nápady uplatnila i při zařizování. Starému nábytku udělala facelift a prostoru dala energii.

Ze starých palet natřených nabílo vytvořila Aneta pohodlné sezení. Stačilo málo peněz a hodně energie.

Ze starých palet natřených nabílo vytvořila Aneta pohodlné sezení. Stačilo málo peněz a hodně energie.

FOTO: www.modernibyt.cz

Anetě se podařilo s omezeným rozpočtem vytvořit domov, který splňuje všechny nároky na moderní bydlení, který je útulný a obyvatelkám sluší. Ne každý je dostatečně kreativní a má odvahu experimentovat, ale za pokus to stojí.

Anetě se podařilo s omezeným rozpočtem vytvořit domov, který splňuje všechny nároky na moderní bydlení, je útulný a obyvatelkám sluší. Ne každý je dostatečně kreativní a má odvahu experimentovat, ale za pokus to stojí.

FOTO: www.modernibyt.cz

Mezi záchytnými body, jako je jídelní stůl s lavicí nebo kuchyňský kout, se pohybuje rychlostí světla Márinka a posunuje polštáře, stěhuje taburet a rozhoupává síť.

Okno nad pracovní plochou je bonusem kuchyňského koutu.

Okno nad pracovní plochou je bonusem kuchyňského koutu.

FOTO: www.modernibyt.cz

Pokoj pro princeznu

Základem je postel s baldachýnem. Na tu je Márinka hodně pyšná, ale baví ji i otevřená skříň, protože je velká parádnice a její skříň jí umožňuje snadný přístup ke kožíškům, čepicím a rukavicím, které nám ráda a rychle všechny předvedla.

Aneta i vzhledem ke vzpomínce na svá teenagerovská léta očekává Márinčino dospívání s mírným napětím.

V oblékání má Márinka volnou ruku a k šatům snadný přístup. To považují pedagogové za velmi dobrý výchovný krok.

V oblékání má Márinka volnou ruku a k šatům snadný přístup. To považují pedagogové za velmi dobrý výchovný krok.

FOTO: www.modernibyt.cz

Princeznovskou postel ocení každá holčička. Pokud jste rodiči malého něžného stvoření, neváhejte a vydejte se pátrat po baldachýnu.

Princeznovskou postel ocení každá holčička. Pokud jste rodiči malého něžného stvoření, neváhejte a vydejte se pátrat po baldachýnu.

FOTO: www.modernibyt.cz

Zatím ale Márince stačí velký prostor na hraní, kde má vše, co potřebuje, včetně stolku, židliček a hracích matrací.

Je na svůj prostor náležitě pyšná a maminka si maximální péčí při zařizování pokoje strategicky zajistila alespoň pár chvilek klidu.

Použít mozaiku na židlích je originální nápad a výsledkem je kousek, který má historii a duši. Náklady jsou minimální, protože základem je stará židle a kousky zbylých dlaždic, které zůstávají na každé stavbě.

Použít mozaiku na židlích je originální nápad a výsledkem je kousek, který má historii a duši. Náklady jsou minimální, protože základem je stará židle a kousky zbylých dlaždic, které zůstávají na každé stavbě.

FOTO: www.modernibyt.cz

Martina Paulová, www.modernibyt.cz