Stěhovali jste se do novostavby?

To ne, byt jsme kupovali od původního majitele. Nejdřív jsme s přítelem hledali vhodný pronájem. Nechtěli jsme ale žádné sídliště a právě přitom jsme natrefili na tento byt k prodeji.

Kousek odtud oba pracujeme a v nedalekých Louňovicích bydlí i rodiče. Chtěli jsme byt tak 2kk. Tento 57 m2 velký prostor nám jako startovací byt rozměrově vyhovoval. Byl za přijatelnou cenu a hodně se nám líbila i terasa orientovaná na východ. Výhodou byl i sklep.

Takže byt stačilo jen vymalovat a zařídit.

Neměli jsme úplně jasno, jak interiér dobře vybavit. Člověk koupí věci, které se mu líbí, a pak zjistí, že se k sobě třeba vůbec nehodí. Měli jsme štěstí, že jsme se přes Petrova kamaráda seznámili s designérem Vladanem Běhalem, který mu pomáhal se zařizováním jeho bytu. Jeho interiér nás natolik zaujal, že jsme ho také oslovili.

Kuchyň je vybavena vestavnými spotřebiči AEG. Nábytek je na míru z MDF desky lakované do vysokého lesku. Jídelnu tvoří na zakázku zhotovený stůl na kolečkách, lze podle potřeby snadno přemístit. Obklopují ho tři plastové židle Gliss na kovové podnoži.

Kuchyň je vybavena vestavnými spotřebiči AEG. Nábytek je na míru z MDF desky lakované do vysokého lesku. Jídelnu tvoří na zakázku zhotovený stůl na kolečkách, lze ho podle potřeby snadno přemístit. Obklopují ho tři plastové židle Gliss na kovové podnoži.

FOTO: www.modernibyt.cz

Líbil se nám jednoduchý elegantní styl interiéru, jeho logické uspořádání i praktické využití. Nemám ráda žádnou divočinu - příliš nápadných barev na zdech či nábytku. Vyhovuje nám spíš monochromatické ladění celku v decentních přírodních odstínech, které je možné případně oživit výraznějšími doplňky.

Co jste designérovi kladli na srdce?

Požadovali jsme hodně úložných prostorů. Zvolili jsme si jeden ze tří jeho návrhů. Hodně se nám líbily kamenem obložené stěny. Takové teď máme v obývacím pokoji, v ložnici i v kuchyni. Shodli jsme se ihned také na nábytku v bílém lesku, který menší interiér opticky rozjasní a zvětší.

Jednoduchý konferenční stolek má kovovou podnož a dýhovanou desku s menším úložným prostorem. Doplňuje ho elegantní kožené křeslo Wave na nerezové podnoži.

Jednoduchý konferenční stolek má kovovou podnož a dýhovanou desku s menším úložným prostorem. Doplňuje ho elegantní kožené křeslo Wave na nerezové podnoži.

FOTO: www.modernibyt.cz

Zdá se mi, že je zde téměř vše zhotoveno přesně na míru danému prostoru.

Ano, vše je vyrobeno podle návrhu Vladana Běhala. Sami jsme si pořídili jen lůžko. To se ale nesetkalo s jeho záměrem, plánoval sem totiž pohledově elegantnější, levitující lůžko. My už ho ale měli a vyhovovalo nám.

Také nám padla do oka jedna vystavená koupelna, ale přesvědčil nás, že se sem nehodí. Byla příliš velká. Jsem ráda, že jsme designérovi ponechali volné ruce.

Ložnici vévodí vysoké čalouněné lůžko na kovové podnoži, které už manželé měli. Je obklopeno na míru zhotovenou sestavou vestavných skříní a skříněk ve shodném designu s ostatním nábytkem v interiéru.

Ložnici vévodí vysoké čalouněné lůžko na kovové podnoži, které už manželé měli. Je obklopeno na míru zhotovenou sestavou vestavných skříní a skříněk ve shodném designu s ostatním nábytkem v interiéru.

FOTO: www.modernibyt.cz

S přítelem plně uznáváme, že bychom nikdy nebyli schopni takový interiér vytvořit. Vždy jsme měli na výběr z více zařizovacích předmětů, které by dobře zapadly do vytvářeného konceptu. I tak pro nás byla volba občas těžká, protože se mi většinou líbilo téměř vše.

Příjemné nepřímé osvětlení instalované v rampě podél jedné stěny doplňuje stropní svítidlo a do nábytku integrované osvětlení po stranách lůžka.

Příjemné nepřímé osvětlení instalované v rampě podél jedné stěny doplňuje stropní svítidlo a do nábytku integrované osvětlení po stranách lůžka.

FOTO: www.modernibyt.cz

Vidím, že oblíbený kamenný obklad se objevuje i v kuchyni. Zřejmě z praktických důvodů je překrytý čirým sklem.

Sklo je i na zbývající části stěny za pracovní deskou. Neulpívají na něm tolik nečistoty a snadno se čistí. Kuchyň je plnohodnotně vybavena vestavnými spotřebiči a vyhovuje mi i dostatek úložných prostorů, které plynule přecházejí do jídelny a obývacího pokoje.

Skvělý je stůl na kolečkách, který můžeme v případě potřeby vysunout a přidat k němu čtvrtou židli. Tu běžně využíváme v ložnici.

Co si v novém bytě nejvíc užíváte?

Je tu mnoho zajímavých řešení, která nám usnadňují a zpříjemňují život. Byt nám celkově dobře slouží a vyhovuje po všech stránkách. Využít služeb designéra byl skutečně správný krok. Jsem nadšená z toho, že všechno má své místo, byt mohu mít stále uklizený.

Koupelna je světlá a působí čistým dojmem. K tomu přispívá nepřímé osvětlení instalované do stropu, který je z plastové fólie barrisolu. Komfort zvyšuje i vyhřívaná podlaha. Pohodlné mytí zajišťuje velké Vero a vana Kaldewei. Jsou osazeny bateriemi Axor.

Koupelna je světlá a působí velmi čistým dojmem. K tomu přispívá nepřímé osvětlení instalované do stropu, který je zhotovený z plastové fólie barrisolu. Komfort zvyšuje i vyhřívaná podlaha. Pohodlné mytí zajišťuje velké umyvadlo Vero a smaltovaná vana Kaldewei. Jsou osazeny bateriemi Axor. Vešla se sem i pračka kombinovaná se sušičkou a další úložné prostory.

FOTO: www.modernibyt.cz

Velmi příjemná je východně orientovaná terasa. Když přijdu z práce domů a venku je teplo, mohu si vypít kávu na čerstvém vzduchu, ale už ve stínu. Moc rádi se sem vracíme a těšíme se z pěkného prostředí.

Slovo designéra - Vladan Běhal

Základem byl vzájemný respekt - zákazníků k mojí tvorbě a můj k nim jako k majitelům a uživatelům jejich bytu, který jsme společně vytvořili. V tomto interiéru nebyl prostor pro změny dispozic, bylo naopak potřeba popasovat se s relativně malým prostorem, který původně nenapovídal, jak vysoké nároky a požadavky majitelé mají.

Proto jsem použil několik osvědčených úsporných řešení, která „zachrání“ prostor a bytu dodají šmrnc - posuvné skleněné dveře, postel „vsunutá“ do skříní, jídelní stůl na kolečkách a hodně světlých barev.

P. S. Dodnes se mi chce vyměnit tu postel.

Lenka Saulichová, www.modernibyt.cz

Prohlédněte si, jaké se nabízí nové byty s terasou v Praze na Sreality.cz