V původní dispozici domu zabírala větší část přízemí garáž a na kuchyň s obývacím pokojem nezbývalo tolik místa, kolik by si majitelé představovali.

Ani úzká chodbička nevyhovovala jejich představám, a proto se rozhodli, že garáž, kterou skoro nepoužívají, přičlení k obytnému prostoru, čímž vzniklo i místo pro komoru a prádelnu.

Původní garáž

Původní garáž

FOTO: www.modernibyt.cz

Původní koupelna

Původní koupelna

FOTO: www.modernibyt.cz

Zároveň přemýšleli, jak celý interiér domu zařídit. Na tak razantní přestavbu ani zařizování celého domu si sami netroufali, a protože Lenka pracuje ve vydavatelství časopisů Bydlení a Moderní byt, rozhodla se hledat inspiraci právě v nich.

Zaujaly ji interiéry navržené designérkou Pavlou Kirschner, kterou se po dohodě s manželem rozhodla oslovit.

Ani v předsíni nechybí nábytek na míru v podobě úložné skříně na boty. Ze žlutého marmolea na podlaze byla Lenka nadšená, ale dnes by ho nevolila, protože na této barvě jsou vidět všechny nečistoty.

Ani v předsíni nechybí nábytek na míru v podobě úložné skříně na boty. Ze žlutého marmolea na podlaze byla Lenka nadšená, ale dnes by ho nevolila, protože na této barvě jsou vidět všechny nečistoty.

FOTO: www.modernibyt.cz

Setkání bylo velmi příjemné, a tak už na první schůzce věděla, že s touto designérkou chce spolupracovat jak na přestavbě, tak i na zařizování interiéru.

FOTO: www.modernibyt.cz

O tom, jak chtějí bydlet, měli manželé jasnou představu – nadčasově s moderními prvky. Přičleněním garáže se kuchyňský prostor propojený s obývacím téměř zdvojnásobil, stejně tak chodba i toaleta a navíc vzniklo místo i pro prádelnu a šatnu.

Moderně a nadčasově

Jakmile stavební práce skončily, vrhla se designérka do skicování návrhů interiéru a na další schůzku již přijela s několika návrhy s nabídkou materiálů a barevnosti.

Sestava v bílém lesku s jemnými dubovými prvky splývá s otevřeným prostorem. Místo klasického obkladu stěny zvolila designérka betonovou stěrku a na podlahu odolné marmoleum.

Sestava v bílém lesku s jemnými dubovými prvky splývá s otevřeným prostorem. Místo klasického obkladu stěny zvolila designérka betonovou stěrku a na podlahu odolné marmoleum.

FOTO: www.modernibyt.cz

Téměř do celého interiéru zvolila dřevěnou podlahu z bambusu, která do prostoru vnáší jedinečnou atmosféru. Nábytek tvoří policové systémy vyrobené na míru, interiér působí velmi vzdušně. Dubový jídelní stůl je také vyrobený na zakázku a je doplněn židlemi v kombinaci plastu a dřeva.

Stěny podél schodiště do patra dekorují fotografie Helmuta Newtona. Vysoký strop opticky zmenšuje plachta z balonoviny na kožených poutcích, kterou lze v případě potřeby snadno sundat a vyčistit.

Stěny podél schodiště do patra dekorují fotografie Helmuta Newtona. Vysoký strop opticky zmenšuje plachta z balonoviny na kožených poutcích, kterou lze v případě potřeby snadno sundat a vyčistit.

FOTO: www.modernibyt.cz

Nepřehlédnutelné křeslo Egg si manželé vybrali sami a představuje skutečný designový skvost, navíc nabízí i velmi pohodlné posezení.

V ložnici se designérka musela vypořádat s nedostatkem úložného prostoru. Komoda, skříně i postel jsou stejně jako kuchyňská sestava a police v obývací části zhotoveny na zakázku.

Originální prvek ložnice – čelo postele potažené látkami, navrhla a nechala vyrobit designérka.

Originální prvek ložnice – čelo postele potažené látkami, navrhla a nechala vyrobit designérka.

FOTO: www.modernibyt.cz

Velkou proměnou prošla i koupelna v patře. Původní obklad nahradila betonová stěrka, která zdůrazňuje koupelnu jako místo odpočinku a relaxace. Tvar rohové vany zvolila designérka kvůli úspoře místa.

Pro syna vybrala Lenka žlutomodrotyrkysovou kombinaci barev. Všechen nábytek kromě postele je opět vyrobený na míru prostoru.

Na zděné základně pro umyvadla je položena teaková deska. Kameninová umyvadla navozují v koupelně zenovou náladu.

Na zděné základně pro umyvadla je položena teaková deska. Kameninová umyvadla navozují v koupelně zenovou náladu.

FOTO: www.modernibyt.cz

Tento pokojíček zanedlouho projde další proměnou, tak aby vyhovoval mladší sestřičce, která ho zdědí. Daniel dostane úplně nový v místnosti, kterou rodina dosud nevyužívá.

Desku zajímavě řešeného psacího stolu lze, jak Daniel poroste, o několik centimetrů zvednout nahoru.

Desku zajímavě řešeného psacího stolu lze, jak Daniel poroste, o několik centimetrů zvednout nahoru.

FOTO: www.modernibyt.cz

Pavla Kirschner
Nabízí služby spojené s tvorbou interiéru od počátečních skic až po realizaci, přičemž klade důraz na originalitu bez kopírování. Spolupracuje s mnoha odborníky, nebojí se ani náročnějších projektů.

Edita Erbsová, www.modernibyt.cz

Aktuální nabídka nových domů na serveru Sreality.cz