Pan Jiří je vytížený muž přejíždějící mezi dvěma městy. Pracovní aktivity ho vždy na několik dní v týdnu přinutí vydat se do Prahy.

Pohodlné zázemí, které by mu poskytlo možnost nejen pracovat a přespat, ale cítit se i jako doma a odpočinout si, se stalo po čase nezbytností.

Kvůli udržení pořádku v předsíni si majitel přál uzavřenou šatní skříň.

Kvůli udržení pořádku v předsíni si majitel přál uzavřenou šatní skříň.

FOTO: www.modernibyt.cz

Malá kuchyňská linka je opticky zvětšena protáhnutím pracovní desky nad jídelní stůl. Napojení jednotlivých kusů desky a soklíku bez viditelných spár umožňuje zvolený materiál – Corian.

Malá kuchyňská linka je opticky zvětšena protáhnutím pracovní desky nad jídelní stůl. Napojení jednotlivých kusů desky a soklíku bez viditelných spár umožňuje zvolený materiál – Corian.

FOTO: www.modernibyt.cz

Kuchyň je v zadní části pokoje, kde není tolik světla. Navržena je proto ve světlé barvě. V nevelkém prostoru je potřeba chytře nakládat s místem, proto trouba disponuje horkovzdušným i mikrovlnným ohřevem.

Kuchyň je v zadní části pokoje, kde není tolik světla. Navržena je proto ve světlé barvě. V nevelkém prostoru je potřeba chytře nakládat s místem, proto trouba disponuje horkovzdušným i mikrovlnným ohřevem.

FOTO: www.modernibyt.cz

Menší byt 2 + kk s obytným pokojem, ložnicí a terasou, na kterou je vstup z obou místností, se zdál k tomuto účelu ideální. Pan Jiří měl štěstí na lokalitu.

V nabídce developerských projektů našel byt v Hloubětíně. Lokalita je dobře dostupná městskou hromadnou dopravou, v centru Prahy jste za několik minut a přitom bydlíte v zeleni.

V bytě nebylo dostatek prostoru na samostatný pracovní kout, proto jídelní stůl slouží i k pracovním účelům.

V bytě nebylo dostatek prostoru na samostatný pracovní kout, proto jídelní stůl slouží i k pracovním účelům.

FOTO: www.modernibyt.cz

Návrh interiéru stejně jako samotná realizace však vyžadovaly čas, který pan Jiří nemá. S důvěrou se obrátil na Hanák Ateliéry. Úkolem designéra ateliéru Tomáše Janáčka bylo vypracovat návrh a dotáhnout realizaci do posledního puntíku v co nejkratším čase.

Majitel hodně používá při práci audio a videotechniku. Přál si naklápěcí TV, aby na ní viděl od stolu a mohl ji využívat jako monitor počítače.

Majitel hodně používá při práci audio a videotechniku. Přál si naklápěcí TV, aby na ni viděl od stolu a mohl ji využívat jako monitor počítače.

FOTO: www.modernibyt.cz

Příprava instalací vody a elektřiny v kuchyni, komunikace se subdodavateli, časová posloupnost při montáži či zajištění koordinace mezi nábytkáři a techniky pro vedení audio a videokabeláže bylo součástí práce designéra Tomáše Janáčka.

Aby v bytě mohla současně přespávat i dcera, byla rozkládací pohovka v obývacím pokoji nezbytnou podmínkou. Plnohodnotné spaní zajišťuje dobrá matrace a kvalitní zpracování pohovky od firmy Calia Italia.

Aby v bytě mohla současně přespávat i dcera, byla rozkládací pohovka v obývacím pokoji nezbytnou podmínkou. Plnohodnotné spaní zajišťuje dobrá matrace a kvalitní zpracování pohovky od firmy Calia Italia.

FOTO: www.modernibyt.cz

Sázka na materiál

Majitel neměl konkrétní představu, jak by měl výsledný interiér vypadat. Protože jde o menší byt v posledním patře domu s mansardovou střechou, jejíž šikminy se promítají do interiéru, upřednostňoval pan Jiří světlý interiér s bílým nábytkem.

Na vybraných stěnách je použita betonová stěrka Sensazioni, dekorativní materiál s obsahem skelného prachu. Při pohledu z různých úhlů a stran vytváří jedinečné vzory a odlesky. Stěrka je odolná vodě a skvěle omyvatelná.

Na vybraných stěnách je použita betonová stěrka Sensazioni, dekorativní materiál s obsahem skelného prachu. Při pohledu z různých úhlů a stran vytváří jedinečné vzory a odlesky. Stěrka je odolná vodě a skvěle omyvatelná.

FOTO: www.modernibyt.cz

Předložená bílá varianta nakonec působila příliš studeně a po uvážení zvítězila teplejší verze s nábytkem z teakové dýhy, která ladí s dubovou podlahou. Teak je barevně a kresbou podobný přírodnímu dubu, ale kresba v sobě nese modrozelené žilkování.

Látková roleta Twinrollo se skládá ze dvou za sebou řazených látek s horizontálními pruhy. Posuvem látek a jejich pruhů lze roletu „zavřít“ nebo „otevřít“.

Látková roleta Twinrollo se skládá ze dvou za sebou řazených látek s horizontálními pruhy. Posuvem látek a jejich pruhů lze roletu „zavřít“ nebo „otevřít“.

FOTO: www.modernibyt.cz

Pro zdůraznění zóny kuchyně a niky s TV je do interiéru vnesen barevný prvek ramp. Materiálem je v matu lakovaná MDF deska.

Na systém otevřených polic televizní stěny z teakové dýhy navazuje uzavřená skříň, která se materiálově hlásí k obytné části, ale funkcí (zabudovaná lednice) náleží již ke kuchyňskému koutu.

Každý centimetr úložného místa v koupelně se počítá. Skříňka pod umyvadlo s výsuvnými kontejnery je praktickým řešením.

Každý centimetr úložného místa v koupelně se počítá. Skříňka pod umyvadlo s výsuvnými kontejnery je praktickým řešením.

FOTO: www.modernibyt.cz

Protože v zadní části pokoje je docela tma a také bylo vhodné oddělit prostor kuchyně od obývací části, je kuchyňská linka vyrobena ve světle krémovém odstínu. Lakovaná MDF deska je opět provedena v matu, který se začíná prosazovat po období velkého lesku.

Tomáš Janáček ml., bytový návrhář, designér
Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze, obor nábytkářství. Od roku 2001 pracuje pro Hanák Ateliéry. Od roku 2013 se aktivně podílí na aktivitách Nadačního fondu Šestý smysl.

 Více podobných návštěv na www.modernibyt.cz

Helena Marková