Jeden podobný netypický byt, právě ve věži, se nachází v kostele St. George v Castlefieldu, v anglickém Manchesteru. V komfortně zařízeném prostoru jsou dokonce čtyři ložnice, kuchyň i jídelna a nechybí ani sauna, posilovna a prostorná koupelna s vířivkou.

Chloubou je prostorná střešní terasa na vrcholu hodinové věže s působivým výhledem do okolí. Zdařilá jsou i útulná vestavěná patra.

Architekt plně využil veškerý prostor, ale zachoval působivé trámoví.

Architekt plně využil veškerý prostor, zachoval přiznané trámoví.

FOTO: Profimedia.cz

Hodinová věž je umístěna v udržované zahradě a má celkem devět pater. Jednotlivé prostory tak spojuje točité schodiště. Mezi pátým a osmým patrem jezdí osobní chromovaný prosklený výtah určený jen pro obyvatele bytu.

V interiéru se bije moderní a histocký styl.

V interiéru se mísí moderní a historický styl.

FOTO: Profimedia.cz

V interiéru jsou použity hlavně jednoduché nábytkové kusy a z materiálů předně sklo a ocel. Na podlahách jsou umístěny plovoucí podlahy. Leckterý návštěvník se ale neubrání pocitu, že se moderní nábytek s krásnými historickými prvky poměrně tluče.

Koupelně s toaletou dominují tmavší barevné tóny v kontrastu s bílými a stříbrnými nábytkovými kusy.

Koupelně s toaletou dominují tmavší barevné tóny v kontrastu s bílými a stříbrnými nábytkovými kusy.

FOTO: Profimedia.cz

Byt je nyní na prodej za cenu milión liber, tedy cca 36 miliónů korun. Potenciální zájemce musí kromě pořizovací ceny brát v úvahu, že věž je umístěna v architektonicky zvlášť významné budově s památkovou ochranou.