Už samotný projekt domu klade důraz na efektivní řešení dispozice, která nabízí dostatek prostoru i větší rodině.

Variabilita funkcí jednotlivých místností umožní optimalizovat bydlení v rámci měnících se potřeb obyvatel domu, zejména je myšleno na děti, které mají v různých obdobích dospívání jiné požadavky na obytný prostor.

V patře domu čeká využití pokojů v podobě rodičovské ložnice, velkého pokoje pro teenagera a malého pokojíku pro miminko, což zaručuje nerušené soukromí pro všechny členy domácnosti. V patře samozřejmě nechybí velká koupelna a praktická šatna.

Na podlaze s dezénem světlého dřeva vynikne černobílý koberec i nábytek z lakovaných MDF desek.

Na podlaze s dezénem světlého dřeva vynikne černobílý koberec i nábytek z lakovaných MDF desek.

Otevřená společná obývací část působí příjemným vzdušným a prostorným dojmem.

Otevřená společná obývací část působí příjemným vzdušným a prostorným dojmem.

Společné chvíle pak může rodina trávit v otevřeném vzdušném prostoru v přízemí, který trendově spojuje obývací pokoj, jídelnu a kuchyň. Za hezkého počasí se prostor rozšiřuje o navazující terasu přístupnou jak z obývací, tak kuchyňské části.

Z té je přístupná také technická místnost, kam je možné kromě zdroje vytápění instalovat například pračku a sušičku a využít prostor i pro domácí práce.

Jídelna, přímo napojená na kuchyňskou linku, tvoří – v duchu současných trendů – předěl mezi kuchyní a sezením v obývacím pokoji.

Jídelna, přímo napojená na kuchyňskou linku, tvoří – v duchu současných trendů – předěl mezi kuchyní a sezením v obývacím pokoji.

Světlá dlažba imitující kámen prochází po otevřeném schodišti z haly v přízemí nahoru do patra.

Světlá dlažba imitující kámen prochází po otevřeném schodišti z haly v přízemí nahoru do patra.

Dostatek denního světla, které sem propouští velké okno, je pro tyto činnosti příjemným bonusem.

Hned několik možností využití nabízí samostatný pokoj přístupný přímo z haly. Může sloužit hostům, lze v něm zřídit domácí pracovnu, kancelář, ale třeba i rodinné fitness.

Vertikální okna vytvářejí zcela jinou atmosféru než standardní okna.

Vertikální okna vytvářejí zcela jinou atmosféru než standardní okna.

Rodiče sem mohou přesunout svoji ložnici a větším dětem ponechat k užívání celé patro nebo naopak poskytnout dospívajícímu nebo již dospělému potomkovi vytoužené separé. Spolu s menší koupelnou tento pokoj vytváří podmínky pro vícegenerační bydlení.

Také koupelny „drží“ šedobílou linii. Kontrast bílé sanitární techniky a obkladu s dezénem světlého kamene působí vzdušně a luxusně.

Také koupelny „drží“ šedobílou linii. Kontrast bílé sanitární techniky a obkladu s dezénem světlého kamene působí vzdušně a luxusně.

I nevelký dům může poskytnout maximální komfort. V patře se nachází prostorná koupelna s asymetrickou rohovou vanou, bezbariérovou sprchou, WC, bidetem a dvěma umyvadly.

I nevelký dům může poskytnout maximální komfort. V patře se nachází prostorná koupelna s asymetrickou rohovou vanou, bezbariérovou sprchou, WC, bidetem a dvěma umyvadly.

Důležitým aspektem je energetická stránka. Rodinný dům se řadí do kategorie nízkoenergetických staveb.

Napište nám
Postavili jste dům nebo rekonstruovali byt a rádi byste se pochlubili?
Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

www.mujdum.cz

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: