Jak je u autora již zvykem, jeho dílo mělo jen matně uchopitelný název A pound of flesh for 50p, což lze přeložit jako Libra masa za 50 pencí.

Dům byl postaven z osmi tisícovek voskových cihel.

Dům byl postaven z osmi tisícovek voskových cihel.

FOTO: Robyn Ross

Samotný dům, který se na počátku festivalu na vlas podobal spoustě anglických cihlových budov, v průběhu akce pozvolna tál, a tím jako by zajížděl do země, až na konci zůstala na chodníku jen střecha a kolem ztuhlé kaluže vosku.

Právě z tohoto materiálu bylo totiž vyrobeno všech 8000 cihel, z nichž byl objekt postaven. Aby stavba držela pohromadě a vypadala co nejrealističtěji, nechal autor voskové cihly uložit na lůžka z terakotového písku.

Příprava projektu zabrala rok. Bylo třeba vymyslet takové složení materiálů, aby byl objekt v prvních dnech k nerozeznání od typických londýnských cihlových domů.

Příprava projektu zabrala rok. Bylo třeba vymyslet takové složení materiálů, aby byl objekt v prvních dnech k nerozeznání od typických londýnských cihlových domů.

FOTO: Chris Tubbs

Dům se nakonec rozpouštěl celý měsíc. Aby byl proces rovnoměrný a objekt se nezřítil na jedné straně příliš neřízeně, nechal autor nakonec dům rozpouštět ručně. Posloužil k tomu elektrický ohřívač používaný například k urychlení vytvrzení lepidel.

Hloubavější návštěvníky tající dům přivedl i k myšlenkám na pomíjivost veškerého lidského tvoření.

Hloubavější návštěvníky tající dům přivedl i k myšlenkám na pomíjivost veškerého lidského tvoření.

FOTO: Alex Chinneck

Tající dům byl kromě jiného připomínkou staré svíčkárny, která byla ve čtvrti založena před několika staletími.

Tající dům byl kromě jiného připomínkou staré svíčkárny, která byla ve čtvrti založena před několika staletími.

FOTO: Alex Chinneck

Projekt, na němž mladý Angličan pracoval přes rok společně s chemiky, výrobci vosku a inženýry, byl především oslavou a připomínkou staré svíčkárny, kterou na daném místě založili před několika staletími. Kolemjdoucí tak do víkendu měli možnost vidět typ architektury, která se den po dni proměňuje.

A takový to byl na počátku hezký cihlový domek.

A takový to byl na počátku hezký cihlový domek.

FOTO: Profimedia.cz