Rozlehlý pozemek na mírném slunném svahu, obklopený ze tří stran lesem a ze severu cestou, chytil našeho hostitele hned za srdce.

Tichá louka, která dělá čest oblíbenému úsloví „na samotě u lesa“ a kde se po ránu prohánějí srnky a zajíci, dokonale splňovala jeho představu o ideálním místě pro stavbu domu.

Téměř na všech fasádách se objevuje páskový obklad ve stylu bílých lícových cihel.

Téměř na všech fasádách se objevuje páskový obklad ve stylu bílých lícových cihel.

FOTO: www.mujdum.cz

Všechny obytné místnosti jsou orientovány na rohovou dřevěnou terasu s bazénem. Společná obývací část má vyšší strop, což vede k dynamické kompozici pultových střech.

Všechny obytné místnosti jsou orientovány na rohovou dřevěnou terasu s bazénem. Společná obývací část má vyšší strop, což vede k dynamické kompozici pultových střech.

FOTO: www.mujdum.cz

„Nejdříve jsem tu plánoval jen rekreační bydlení, dnes už tu zůstávám téměř trvale,“ přiznává při posezení u bazénu.

Pro výjimečný pozemek hledal výjimečný dům, který bude odpovídat jeho životnímu stylu a bude souznít s krásným přírodním prostředím.

FOTO: www.mujdum.cz

„Jednoduchost, vzdušnost, co největší prosvětlení a propojení se zahradou, to byly moje představy. V duchu jsem tu viděl klasickou zděnou stavbu se sedlovou střechou, ale s moderním vzhledem – spíše komfortní chatu než standardní rodinný dům.

Kuchyň z bíle lakovaných MDF desek, rovněž pocházející z IKEA, majitel ji vyhodnotil jako ekonomicky nejvýhodnější řešení s odpovídající kvalitou.

Kuchyň z bíle lakovaných MDF desek majitel vyhodnotil jako ekonomicky nejvýhodnější řešení s odpovídající kvalitou.

FOTO: www.mujdum.cz

Typový projekt se mi líbil na první pohled, vzhledem i dispozicí přesně vystihoval moje praktické potřeby i můj vkus. Mám rád soukromí i návštěvy, takže obývací pokoj s francouzskými dveřmi na velkou rohovou terasu, dobře ukrytou před pohledy kolemjdoucích, je pro mě to pravé. Také se mi líbí, že ložnicová zóna je oddělená, oproti typovému projektu jsem zmenšil jeden pokoj (je z něj malá pracovna), tím se uvolnil prostor pro technickou místnost a větší koupelnu.“

Hlava jelena symbolizuje venkovské bydlení.

Hlava jelena symbolizuje venkovské bydlení.

FOTO: www.mujdum.cz

Společný obývací prostor má odolnou laminátovou plovoucí podlahu, která neklade nároky na údržbu.

Společný obývací prostor má odolnou laminátovou plovoucí podlahu, která neklade nároky na údržbu.

FOTO: www.mujdum.cz

Osvědčené L 

Dům je oblíben pro svou přehlednou a praktickou dispozici ve tvaru písmene L, kterou lze bez problémů stranově převrátit, hodí se i pro polohu v mírném svahu.

Za vstupní halou, umístěnou ve vnějším rohu, se dům vnitřně rozděluje na společnou obývací část a intimní zónu. Přes kuchyň a jídelnu procházíme do otevřeného obývacího prostoru s krbem a sezením.

Jednoduché zařízení majitel doplnil luxusními svítidly, moderní grafikou a několika dalšími designovými solitéry.

Jednoduché zařízení majitel doplnil luxusními svítidly, moderní grafikou a několika dalšími designovými solitéry.

FOTO: www.mujdum.cz

FOTO: www.mujdum.cz

Dům je orientován tak, aby prosklená stěna mezi obývacím prostorem a terasou dávala výhled na les a vpouštěla do interiéru polední slunce, kuchyň má okno na opačnou stranu, takže je vidět na branku a vjezdová vrata.

Dřevěné trámy vytvářejí zajímavou dominantu.

Pracovna  - dřevěné trámy vytvářejí zajímavou dominantu.

FOTO: www.mujdum.cz

Intimní zóna je oddělena dveřmi, když procházíme podélnou chodbou, míjíme dveře do technické místnosti, koupelny, pracovny, na konci se vchází do ložnice. Z ní se dá vyjít francouzskými dveřmi přímo na terasu.

Právě terasa se zapuštěným bazénem je nejčastějším „místem pobytu“ pána domu, večerní koupání si zpříjemňuje sledováním filmů na speciálním promítacím plátně s nafukovací obvodovou konstrukcí.

Maximální pohodlí, minimální náklady

Dalším z požadavků stavebníka byly jednoduchá údržba, časově nenáročný a finančně úsporný provoz domácnosti. „Chtěl jsem dům hlavně užívat,“ pokračuje.

Ložnice a pracovna. Oproti projektu si majitel přál strop otevřený do krovu, aby obytné místnosti v domě vypadaly větší a vzdušnější.

Ložnice - oproti projektu si majitel přál strop otevřený do krovu, aby obytné místnosti v domě vypadaly větší a vzdušnější.

FOTO: www.mujdum.cz

„Proto mi vyhovují nízkoenergetické parametry domu, vytápění elektrokotlem mě nijak nezatěžuje ani finančně, ani časově. Bazén vyhřívám vzduchovým tepelným čerpadlem, což také není příliš drahé. Dům má větrací systém s rekuperací vzduchu, který využívám především v létě – plní funkci klimatizace za přijatelnou cenu.“

Koupelna má moderní velkoformátovou dlažbu a obklad napohled k nerozeznání od betonové stěrky. Velmi moderní vzhled, keramika vyšla výrazně levněji než Pandomo nebo jiný typ stěrky vhodný do koupelny.

Koupelna má moderní velkoformátovou dlažbu a obklad na pohled k nerozeznání od betonové stěrky. Velmi moderní vzhled, keramika vyšla výrazně levněji než jiný typ stěrky vhodný do koupelny.

FOTO: www.mujdum.cz

Filozofii bezúdržbové domácnosti za rozumnou cenu odpovídají i plastová okna, lakované hladké dveře, plovoucí laminátové podlahy a další vybavení. Výhodná cena se však nevylučuje s útulným prostředím a elegantním designem.

Zaujalo nás

Fasády mohou být upraveny v mnoha variantách, od barevné omítky přes obložení dřevem či různými typy deskových obkladů, až po režný cihelný obklad. Dům tak může pomocí jednoduchých a finančně nepříliš nákladných prostředků získat individuální vzhled.

Napište nám
Postavili jste dům nebo rekonstruovali byt a rádi byste se pochlubili?
Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 www.mujdum.cz

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: