Akvárium si bez obav může pořídit i ten, kdo se o akvaristiku nikdy nezajímal. Na kompletní péči dostane návod nebo si může zaplatit i pravidelnou profesionální údržbu.

Velká moderní akvária jsou už natolik sofistikovaná, že umějí vyměnit i vodu bez lidského úsilí, dokážou udržet správnou biologickou rovnováhu a jsou téměř bezúdržbová.

Nová éra akvaristiky

Jedinečné propojení designu a funkčnosti se podařilo u akvária NatureWall. Je vhodné i pro naprostého začátečníka a umisťuje se na zeď jako obraz. Akvárium má samostatnou filtrační jednotku a funguje na automatiku.

Můžeme si vybrat sladkovodní akvárium s rybkami z Afriky i mořské slanovodní, ve kterém nechybějí barevní koráli a exotické rybky z Karibiku.

Můžeme si vybrat sladkovodní akvárium s rybkami z Afriky i mořské slanovodní, ve kterém nechybějí barevní koráli a exotické rybky z Karibiku.

Uvnitř akvária je založen život, který se postupně vyvíjí v jedinečný harmonický ekosystém. Mezi jeho obyvatele patří i sladkovodní krevety, které se v tomto prostředí dobře cítí.

I docela malé děti se mohou věnovat akvaristice. Vhodné je pro ně akvárium NatureMini. Dostanou k němu i knížečku s návodem na péči.

I docela malé děti se mohou věnovat akvaristice. Vhodné je pro ně akvárium NatureMini. Dostanou k němu i knížečku s návodem na péči.

„Vodní nádrž je vsazena do elegantního rámu, který se snadno zavěsí na stěnu. Rafinovanost provedení spočívá v dokonalém ukrytí filtračního systému a veškerého příslušenství pouze do rámu obrazu,“ vysvětluje Tomáš Macháček z firmy Revolutionary Aquarium System.

Dětem pro začátek zakoupíme méně náročné rybky, o které se budou starat. Společně je vedeme k tomuto krásnému koníčku, který může přerůst v celoživotní zálibu.

Dětem pro začátek zakoupíme méně náročné rybky, o které se budou starat. Společně je vedeme k tomuto krásnému koníčku, který může přerůst v celoživotní zálibu.

FOTO: HORNBACH (2x)

Díky svým rozměrům je akvárium vhodné i do menších bytů, standardizovaný rozměr 150 x 65 x 17 cm je z důvodu dobrého ekosystémového fungování akvária. Cena 70 000 Kč.

Rybičky pro začátečníky

Kdo se chce akvaristice společně s dětmi věnovat jako koníčku, vybírá si pro začátek běžnější druhy rybek, které nejsou na chov i finance tak náročné. Patří mezi ně živorodky, menší krunýřovci nebo tetry.

Místo, kde usadíme v interiéru akvárium, předem promyslíme. Potřebujeme totiž dostatek prostoru i pro filtraci a samotnou obsluhu, servis akvária.

Místo, kde usadíme v interiéru akvárium, předem promyslíme. Potřebujeme totiž dostatek prostoru i pro filtraci a samotnou obsluhu, servis akvária.

„Akvárium vybíráme vždy podle typu a množství rybek, které chceme doma chovat, tomu pak odpovídá i velikost nádrže. Ideální je pořídit si akvárium s minimálním objemem 50 l, a to z důvodu udržení biologické rovnováhy vodního života,“ říká odborník David Kolář ze společnosti Hornbach.

Pro chov ryb se doporučuje akvárium minimálně o objemu 50 l, a to z důvodů udržení biologické rovnováhy vodního života.

Pro chov ryb se doporučuje akvárium minimálně o objemu 50 l, a to z důvodů udržení biologické rovnováhy vodního života.

Výška akvária pro začátečníky by neměla přesáhnout 50 cm kvůli nutnému osvětlení (stačí obyčejná zářivka).

V opačném případě by mohl nastat problém s prosvícením celého vodního objemu, museli bychom využít alternativní světelné zdroje.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: