Výhodou těchto pohovek, lenošek a křesel je, že na nich mohou uživatelé sedět, ležet nebo libovolně různě polehávat. Pohovky navíc slouží částečně i jako přikrývky. Je třeba ale brát v úvahu, že jejich údržba je oproti klasickým modelům podstatně náročnější.

Na největším designovém veletrhu v Miláně byla před časem k vidění pohovka připomínající  řádnou porci sépiových špaget. Dnes jsou podobné kousky trendy a krášlí neotřelé interiéry.

Do dějin designu se zřejmě zapíše pohovka Boa od bratrského brazilského designérského dua Huberta a Ferdinanda Campanových. Jak už název napovídá, pohovka slouží jako gigantické boa, do kterého se můžete celí schovat.

Pohovka je navržena tak, aby potěšila nejen už pohledem na ni samotnou, ale i hmatem během posezení v ní. Může vzniknout s libovolným potahem podle přání klientů. Skládá se z 90 metrů trubek z pružné pěny potažených hebkým sametem.

Tento interiérový kousek je celkem výrazným prvkem interiéru a vyplatí se ho nechat v prostoru dominovat.

Pohovka Boa je celkem výrazným prvkem interiéru. Vyplatí se ji nechat v prostoru vyniknout.

Posezení v těchto pohovkách nabízí výjimečný pocit, že jste před okolím chráněni. V podobném stylu vznikají i křesla. Ocení je hlavně děti, které je využijí i jako objekty pro své hry.

Keren Shikerová navrhla jiné nápadité křeslo - inspirované sopkou, erupcí a lávou. Chtěla, aby její sedací nábytek měl podobný náboj. Tomu odpovídá i barevnost. Základem křesla je čalouněná dřevěná deska a pěnové válce.

Sedací nábytek Volcano od Keren Shikerové bodoval v Design Award & Competition.

Sedací nábytek Volcano od Keren Shikerové bodoval v Design Award & Competition.

FOTO: Keren Shiker, 2013

Tento typ nábytkových kousků se stane osvěžujícím prvkem v klasickém interiéru. Díky jeho hravé podobě se nebojte pestřejších barev, které na designový kousek upoutají pozornost.

Designérka Sophie de Vochtová vytvořila lehátko s podobným efektem tkaním pěnových částí.

Pohovku navrhla Sophie de Vocht.

Pohovku navrhla Sophie de Vochtová pro italskou společnost.

FOTO: Casamania (2x)

Lehátko má kovovou konstrukci. Hlavní opěrná část a sedák jsou tkané pevně, konec pohovky je rozvolněn. Vochtová chtěla, aby lehátko připomínalo i koberec, a bylo takovým hybridem mezi lehátkem, křeslem a kobercem.

Nevšední lehátko nese název Loop.

Nevšední lehátko nese název Loop.

V interiérovém designu se stále více stírají hranice mezi jednotlivými kousky. Designéři totiž chtějí, aby jejich návrhy měly hned několik různých funkcí.

Nedávno tak vzniklo třeba křeslo, které slouží i jako svetr pro zimní večery. [celá zpráva]

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: