„Šedá barva je neutrální, proto se snadno kombinuje a je příjemná na pohled. Skvěle vypadá také s různými odstíny dřeva, ať už se světlou nebo tmavou variantou. Pro milovníky černobílé klasiky je šedá barva ideální alternativa pro zjemnění a zútulnění interiéru,“ radí Martina Svadbíková, majitelka internetového obchodu Bellarose.

„Šedou barvou můžete dát dobře vyniknout i zemitým přírodním odstínům, které samy o sobě příliš výrazné nejsou. Naprosto trendy je v této sezóně spojení šedé s karmínovou, tyrkysovou, růžovou nebo lososovou," doplňuje Dagmar Christovová, designérka Kika Nábytek.

V šedých tónech můžeme ladit doplňky pro prostorů, kde chceme navodit pocity klidu a harmonie. Pro odpolední siestu se hodí například šálek na kávu Latte cup Maria warm grey z kolekce Green Gate za 329 Kč.

V šedých tónech můžeme ladit doplňky pro prostor, kde chceme navodit pocity klidu a harmonie. Pro odpolední siestu se hodí například šálek na kávu Latte cup Maria warm grey z kolekce Green Gate za 329 Kč.

FOTO: Green Gate

Šedá ideálně doplní prakticky jakýkoli materiál, včetně dřeva. Plastové prostírání Ordentlig nejenže ochrání stůl před pobryndáním, ale sníží i hluk vznikající při vehementnějším používání příboru a talířů. Cena 49 korun.

Šedá ideálně doplní prakticky jakýkoli materiál, včetně dřeva. Plastové prostírání Ordentlig nejenže ochrání stůl před pobryndáním, ale sníží i hluk vznikající při vehementnějším používání příboru a talířů. Cena 49 korun.

FOTO: Ikea (2x)

Šedou barvu můžeme zaznamenat v aktuálních podzimních a zimních kolekcích mnoha světových výrobců. Tradičně a celoročně k nim pak tíhnou zvláště firmy pocházející ze severských zemí, kde mají tyto tóny více „pod kůží“.

Tradiční litinové hrnce využijeme na všech druzích sporáků a navíc u nich nehrozí uvolňování škodlivin do jídla. Designově vyvedené kusy uplatníme nejen při vaření, ale i při servírování. Oválný hrnec Staub, s objemem 3,2 litru, stojí 5265 Kč.

Tradiční litinové hrnce využijeme na všech druzích sporáků a navíc u nich nehrozí uvolňování škodlivin do jídla. Designově vyvedené kusy uplatníme nejen při vaření, ale i při servírování. Oválný hrnec Staub, s objemem 3,2 litru, stojí 5265 Kč.

FOTO: Potten and Pannen

Výhodou šedých spotřebičů je fakt, že nenaruší hlavní barevné ladění kuchyně. Naopak je mohou zjemnit. Multifunkční robot s planetárním mícháním RM 4420 Momento za 4999 korun.

Výhodou šedých spotřebičů je fakt, že nenaruší hlavní barevné ladění kuchyně. Naopak ho mohou zjemnit. Multifunkční robot s planetárním mícháním RM 4420 Momento za 4999 korun.

FOTO: Concept

Šedou barvu volí pro některé své řady možná trochu překvapivě i výrobci kuchyňských spotřebičů. Zatímco některé hospodyně svou kuchyň rády osvěží kávovarem či mixérem v jásavé barvě, jiné naopak upřednostní právě neutrálně vyhlížející produkty.

„Šedá barva je velmi univerzální. Proto se spotřebiče v této barvě hodí v podstatě do každé kuchyně. Nenaruší totiž jejich design, ale naopak jej skvěle doplní," řekl Jindřich Valenta, majitel české značky elektrospotřebičů Concept.

A proč si nezarelaxovat při žehlení prádla? Žehlicí prkno Titan Oval o rozměrech 135 x 45 cm, s žáruvzdornou parkovací zónou přímo na ploše a s odkladačem na prádlo svou barevnou kombinací k tomu přímo vybízí. Cena 3790.

A proč si nezarelaxovat při žehlení prádla? Žehlicí prkno Titan Oval o rozměrech 135 x 45 cm, s žáruvzdornou parkovací zónou přímo na ploše a s odkladačem na prádlo svou barevnou kombinací k tomu přímo vybízí. Cena 3790 korun.

FOTO: Brabantia

Roztomilý úložný box Sloník ocení i malé děti. V tomto případě je šedá barva nejen stylová, ale i logická. Cena 349 Kč.

Roztomilý úložný box Sloník ocení i malé děti. V tomto případě je šedá barva nejen stylová, ale i logická. Cena 349 Kč.

Podle odborníků na interiérový design šedou barvu nejčastěji využijeme v menších místnostech, anebo v těch, které mají navodit pocit klidu, harmonie, ale také jistou dávku formálnosti. Hodí se proto nejen do šaten či koupelen, ale také do jídelen a obývacích pokojů.

Znáte lepší barvu pro koberec než šedou? Pokud ji doplňuje jemnější vzor, můžete se spolehnout, že se na něm ztratí nejeden psí či kočičí chlup i nějaká ta skvrnka. Koberec ze syntetických vláken s krátkým vlasem Snekkersten měří 160x230 cm. Cena 1790 Kč.

Znáte lepší barvu pro koberec než šedou? Pokud ji doplňuje jemnější vzor, můžete se spolehnout, že se na něm ztratí nejeden psí či kočičí chlup i nějaká ta skvrna. Koberec ze syntetických vláken s krátkým vlasem Snekkersten měří 160x230 cm. Cena 1790 Kč.