Uspořádání domu je velice tradiční. V přízemí, které se otevírá z obou užších stran do zahrady, slouží jako velký společenský prostor, v němž se spojují funkce obývacího pokoje, jídelny a kuchyně. Nad nimi jsou soukromé pokoje rodiny a koupelny.

Vstup do domu

Vstup do domu

FOTO: Ros Kavanagh

Interiér přízemí je od zahrady oddělen pouze posuvnými skleněnými dveřmi v dřevěných rámech, které lze kdykoli otevřít a oba prostory během chvilky propojit v jeden.

„V Irsku máme během zimy hodně šero, proto jsem v domě navrhl hodně prosklených ploch,“ řekl Novinkám John McLaughlin. Na druhé straně, Irsko je ještě stále v pásmu s mírným klimatem, a tak jeho rodina velkou část roku pobývá na zahradě. Samozřejmě včetně oblíbeného stolování na terase.

Dům je možné maximálně otevřít. Tím se jeho interiér snadno propojí se zahradou.

Dům je možné maximálně otevřít. Tím se jeho interiér snadno propojí se zahradou.

FOTO: Ros Kavanagh

Architekt v přízemí rovněž minimalizoval počet interiérových dveří, čímž umožnil propojení jeho hlavních zón do jedené velké místnosti. „Za deštivých dnů přízemí obsadí děti, které jím pak volně probíhají sem a tam,“ popisuje architekt.

Úložné prostory, spolu s těmi, jež jsou vyhrazeny pro technické zázemí domu, jsou ukryty v zesílené stěně lemující jednu z delších stran budovy, která sousedí s vedlejším domem.

Vstupní hala

Vstupní hala

FOTO: Ros Kavanagh

Původní i nové zdi ohraničující parcelu architekt nechal omítnout, aby se sladil jejich vzhled s interiérem domu. Světlé zdi zároveň vizuálně fungují velmi hezky jako pozadí pro rostliny na zahradě.

Obývací zóna

Obývací zóna

FOTO: Ros Kavanagh

Jídelní část otevřeného prostoru v přízemí domu

Jídelní část otevřeného prostoru v přízemí domu

FOTO: Ros Kavanagh

Kuchyň sousedí bezprostředně s jídelnou.

Kuchyň sousedí bezprostředně s jídelnou.

FOTO: Ros Kavanagh

Dům má dřevěnou kostru i dřevěné obklady. Právě dřevem obložené části fasád díky svým výborným izolačním vlastnostem kompenzují eventuální tepelné ztráty, k nimž může docházet v místech s velkými prosklenými plochami.

Architekt poznamenává, že spoustu prací nevyžadujících školeného odborníka si na domě udělal sám, na specializované práce si pak najal firmy.

V prvním poschodí jsou ložnice s koupelnami.

V prvním poschodí jsou ložnice s koupelnami.

FOTO: Ros Kavanagh