Do hotelu není zavedena elektřina a ve společenských prostorách chybí mobilní signál. To by se mohlo na první pohled zdát jako nepřekonatelný problém.

Hoteliéři v těchto nedostatcích ale naopak vidí přednost. Hosté si totiž v takovém prostoru mohou plně odpočinout od moderního světa.

Hotel je monumentální stavbou s přiznaným trámovím.

Hotel je monumentální stavbou s přiznaným trámovím.

FOTO: Profimedia.cz

Hotel Adrère Amellal je postaven čistě z přírodních materiálů. Dominují mu písek a dřevo. Tyto materiály působí teplým dojmem, který ještě umocňuje zvolené osvětlení. V hotelu se svítí pouze svíčkami ze včelího vosku, petrolejovými svítilnami nebo pochodněmi.

Pokojům dominují přírodní materiály.

Pokojům dominují přírodní materiály, teplé barvy a jednoduchost.

FOTO: Profimedia.cz

Hotel je navržen tak, aby plně splynul se svým okolním prostředím, jehož součástí jsou olivovníky, pískovcové skály i palmové háje. Pokoje mají výhled na jezero Siwa.

V okolí hotelu je písku opravdu hodně. Použít ho jako materiál pro stavbu tak bylo nasnadě.

V okolí hotelu je písku opravdu hodně. Použít ho jako materiál pro stavbu tak bylo více než logické.

FOTO: Profimedia.cz

Na stavbu hotelu byly využity materiály dostupné v okolí, kromě písku a hlíny tedy i solné kameny nebo palmové listy. Hotel má přirozené větrání, odpadní voda nejprve putuje do usazovacích nádrží a pak je odvedena do izolovaného mokřadu. Jídlo se připravuje na grilech.

Interiéru pokojů dominuje světlé dřevo a ratan.

Interiérům pokojů dominuje světlé dřevo a ratan.

FOTO: Profimedia.cz

Návštěvníci mohou díky přenocování v hotelu na vlastní kůži poznat, jak se v drsných pouštních podmínkách kdysi dávno žilo.

Za návštěvu stojí ale třeba i hotel postavený podle vzoru fantazijní hobití nory. [celá zpráva]