Už příchod k chatce člověka příjemně naladí. Návštěvník přijede na břeh jezera, odkud spatří chatu vznášející se jakoby nad jeho vodami. Poté dorazí na ostrov, kde vystoupí na molo, pokračující v podobě terasy dál až dovnitř chatky.

Až teprve zde se charakter podlahy změní, a také se zvýší její úroveň. To je místo k zastavení se a ohlédnutí. Člověk s překvapením spatří nádhernou přírodní scenérii, z níž právě přišel.

Malá chatka je ze všech stran obklopena přírodou.

Malá chatka je ze všech stran obklopena přírodou.

Zajímavostí je možnost otevřít dvě strany domku. Tím se prakticky smažou hranice mezi jeho interiérem a okolní přírodou.

Zajímavostí je možnost doslova otevřít dvě strany domku. Tím se prakticky smažou hranice mezi interiérem a okolní přírodou.

Ačkoli byli architekti při vytváření návrhu domku limitováni jeho velikostí, podařilo se jim vtěsnat na plochu 21 m2 veškeré funkce, jež moderní člověk ke svému životu rád využívá - sprchu, toaletu, kuchyň a navrch něco úložných prostor.

Všechny tyto prvky jsou integrovány do dvojité stěny, která na půdorysu nízkého protáhlého trojúhelníka vystupuje do interiéru.

Krbem visícím volně v prostoru je možné otáčet podle jeho svislé osy.

Krbem visícím volně v prostoru je možné otáčet podle jeho svislé osy.

Zatímco z jedné strany jsou ve vnitřní dvojité stěně umístěny toaleta se sprchou, druhá strana slouží jako kuchyňská linka.

Zatímco z jedné strany jsou ve vnitřní dvojité stěně umístěny toaleta se sprchou, druhá strana slouží jako kuchyňská linka.

Kromě černě natřené, dřevem obložené stěny, která se skládá, lze navíc zcela otevřít i čelní prosklenou fasádu. Tím se zcela smaže hranice mezi interiérem a dřevěnou terasou lemující chatku.

A protože domek kolem dokola obklopuje jezero, lze bez jakékoli nadsázky říci, že při otevření obou sousedících stran mohou obyvatelé naskákat z obývacího pokoje rovnou do vody.

Část podlahy interiéru je ze stejného materiálu jako dřevěná terasa okolo chatky.

Část podlahy interiéru je ze stejného materiálu jako dřevěná terasa okolo chatky.

Po otevření stěn je z chatky panoramatický výhled do okolí.

Po otevření stěn je z chatky panoramatický výhled do okolí.

K proměnlivému charakteru chatky přispívá i krb, jenž je zavěšen od stropu do středu obytných prostor. Lze jím otáčet podle svislé osy, a tak si obyvatelé mohou vybrat, z jaké strany se budou do jeho plamenů dívat. Zda při sezení na terase za teplých letních večerů, anebo uvnitř domku, když třeba zrovna zaprší, nebo je zima.

Díky poloze a konstrukci domku je možné z obývacího pokoje skočit rovnou do vody.

Díky poloze a konstrukci domku je možné z obývacího pokoje skočit rovnou do vody.

Orientaci domku na ostrůvku architekti podřídili světovým stranám, konkrétně východu a západu. Tyto dvě strany jsou záměrně celé prosklené. Zatímco ráno probouzí obyvatele slunce svým ještě chladným světlem, večer se s nimi loučí posledními teplými paprsky a napovídá, že je čas jít spát.

Architektům se podařilo sloučit všechny potřebné funkce do jedné stěny.

Architektům se podařilo sloučit všechny potřebné funkce do jedné stěny.

Ačkoli jde zdánlivě o „pouhou“ chatku, její řešení upoutalo pozornost nejen odborné, ale především laické veřejnosti, která o ni projevila vřelý zájem. To architekty zavedlo znovu k rýsovacímu prknu a vytvořili návrh na tři různé verze prefabrikované podoby tohoto minidomečku.

Jednotlivé podoby slouží nejen jako chatka, ale i jako zahradní domek nebo venkovní kancelář. Pro obzvláště zapálené nadšence plánují architekti navrhnout sestavitelnou variantu, již by si zájemce koupil v rozebraném stavu.