Starší dům, který si majitelé vybrali z nabídky realitních kanceláří, jim vyhovoval klidnou polohou s dobrým dopravním spojením, decentním architektonickým stylem a zachovalým stavem.

Nejvíce však jeho budoucí obyvatele nadchlo prostorové řešení. „Zvenku nenápadný, ale zevnitř láska na první pohled,“ vysvětlují.

Velká nečleněná okna chrání před sluncem exteriérové hliníkové žaluzie.

Velká nečleněná okna chrání před sluncem exteriérové hliníkové žaluzie.

FOTO: www.mujdum.cz

„Líbil se nám otevřený, přehledný a vzdušný interiér, především impozantní průhled celým domem od vstupu až na zahradu a dále přes pole do krajiny, a proto jsme se hned rozhodli pro jeho koupi.“

Majitelé nestáli o náročnou rekonstrukci starší stavby, spíš si představovali důkladnou proměnu interiéru podle svých představ a vkusu.

Již od zádveří se otevírá průhled celým domem přes ústřední komunikační prostor, schodiště a obývací pokoj až na zahradu.

Již od zádveří se otevírá průhled celým domem přes ústřední komunikační prostor, schodiště a obývací pokoj až na zahradu.

FOTO: www.mujdum.cz

Z původního vybavení interiéru zůstala v přízemí lamelová dubová podlaha a kuchyňská linka vyrobená na míru z MDF desek.

Z původního vybavení interiéru zůstala v přízemí lamelová dubová podlaha a kuchyňská linka vyrobená na míru z MDF desek.

FOTO: www.mujdum.cz

Promyšlená dispozice

Stavba využívá celou zastavitelnou šířku úzké parcely, vymezenou předepsanými odstupy od hranic pozemku.

FOTO: www.mujdum.cz

Dům je orientován od severozápadu, kde je vstup z malé předzahrádky, směrem na jihovýchod do zahrady. V bočních fasádách je jen minimum oken, což poskytuje obyvatelům soukromí. Protáhlá vstupní hala rozděluje dispozici na dvě téměř symetrické části.

Středobodem přízemí je vzdušné schodiště z oceli a dubového dřeva se zábradlím z čirého skla. Vzdušný dojem dotvářejí i čiré plastové židle u jídelního stolu z tmavého palisandru.

Středobodem přízemí je vzdušné schodiště z oceli a dubového dřeva se zábradlím z čirého skla. Vzdušný dojem dotvářejí i čiré plastové židle u jídelního stolu z tmavého palisandru.

FOTO: www.mujdum.cz

Moderní vybavení doplňují citlivě vybrané obrazy, sochy a zdobné doplňky.

Moderní vybavení doplňují citlivě vybrané obrazy, sochy a zdobné doplňky.

FOTO: www.mujdum.cz

Po levé straně od vstupu se nachází šatna, WC a další zázemí, po pravé straně dvojgaráž. Vstupní hala vede k centrálnímu schodišti volně zavěšenému v otevřeném prostoru, do něhož přichází denní světlo velkými prosklenými plochami ze tří stran.

Nalevo se otevírá průhled do kuchyně, po pravé straně se nachází jídelna, průčelí zaujímá hala s vysokým stropem – obývací pokoj s vysokými francouzskými okny.

Obývací pokoj s vysokým stropem zútulňuje kožená sedací souprava od italského výrobce a zajímavá tapeta ze skleněných korálků, dovezená z Francie.

Obývací pokoj s vysokým stropem zútulňuje kožená sedací souprava od italského výrobce a zajímavá tapeta ze skleněných korálků, dovezená z Francie.

FOTO: www.mujdum.cz

Na západním nároží k domu přiléhá krytá dřevěná terasa přístupná francouzskými okny z jídelny i z obývacího pokoje. Dřevěná paluba pokračuje k nově vybudovanému bazénu, který si mohou díky posuvnému akrylátovému zastřešení užívat obyvatelé domu po mnoho měsíců v roce.

FOTO: www.mujdum.cz

Schodiště propojuje přízemí s velkou obytnou halou v patře. Díky hezkému výhledu a útulnému vybavení se dá využít i k relaxaci. Obklopují ji pracovna, ložnice, koupelna, sauna, velká šatna, na západní i na východní straně se vychází na dva balkóny.

Hala v patře je vybavena jako obytná, tapeta na stěně naznačuje sepětí haly s přízemím. Krásu tlumených přírodních barev zvýrazňuje červeně lakovaný stolek z Itálie.

Hala v patře je vybavena jako obytná, tapeta na stěně naznačuje sepětí haly s přízemím. Krásu tlumených přírodních barev zvýrazňuje červeně lakovaný stolek z Itálie.

FOTO: Zdroj: www.mujdum.cz

Nábytek v domě včetně vestavěných skříní a vybavení šaten byl vyroben na míru podle návrhu architekta.

Nábytek v domě včetně vestavěných skříní a vybavení šaten byl vyroben na míru podle návrhu architekta.

FOTO: www.mujdum.cz

Interiér proti nudě

„Dům, postavený před téměř deseti lety, se nám líbil také proto, že má praktickou a zároveň velkorysou dispozici, místnosti na sebe logicky navazují, na vše je dostatek místa,“ vysvětluje hostitel.

Morálně a technicky ale dům již trochu zastaral a majitelé se rozhodli pro nové fasády a kompletní vnitřní rekonstrukci – nové koupelny, dveře, obklady a především vybavení interiéru.

Z původního vybavení koupelny si noví majitelé ponechali kruhovou vanu, zčásti obklopenou zdí a zčásti atypickou skříňkou s úložným prostorem a umyvadly. Keramická mozaika a dlažba smetanové barvy dokreslují obraz čistoty a harmonie.

Z původního vybavení koupelny si noví majitelé ponechali kruhovou vanu, zčásti obklopenou zdí a zčásti atypickou skříňkou s úložným prostorem a umyvadly. Keramická mozaika a dlažba smetanové barvy dokreslují obraz čistoty a harmonie.

FOTO: www.mujdum.cz

Z původního vybavení zůstala jen kuchyňská linka, vyrobená na míru, vana a poměrně zachovalé dřevěné podlahy. O základní návrh požádali architekta Jana Kyzlinka, který byl autorem celkového architektonického návrhu domu, při výběru designu a barev se však z velké míry řídili vlastním vkusem. Základ tvoří přírodní materiály, především dřevo, kámen a kůže.

Ložnice: zlatohnědá ořechová podlaha přináší do všech pokojů v patře teplo domova. K jednoduchému nábytku si majitelé domu vybrali střízlivá italská svítidla, vesměs geometrických tvarů. O příjemné klima se stará také klimatizace.

Ložnice: zlatohnědá ořechová podlaha přináší do všech pokojů v patře teplo domova. K jednoduchému nábytku si majitelé domu vybrali střízlivá italská svítidla, vesměs geometrických tvarů. O příjemné klima se stará také klimatizace.

FOTO: www.mujdum.cz

Uklidňující kombinaci hnědé, béžové a smetanové oživují doplňky ve zlaté a červené barvě, citlivě vybalancované přesně tak, aby celek vyzníval elegantně, nikoli však fádně.

Skříňky a stoly jednoduchých tvarů sousedí se sochami, vázami, lampami a dekoracemi, které sem přinášejí originalitu, pestrost a nevtíravou zdobnost – nejlepší zbraň proti nudě. Nábytek a některé doplňky si majitelé vybrali na cestách po Evropě, italský luxus se tu snoubí s francouzským šarmem a německou klasikou.

Zahrada se po rekonstrukci zcela proměnila, přibyly dvě terasy, venkovní sezení, cestičky a okrasná zeleň, zatímco samotný dům vzhled příliš neměnil.

Zahrada se po rekonstrukci zcela proměnila, přibyly dvě terasy, venkovní sezení, cestičky a okrasná zeleň, zatímco samotný dům vzhled příliš neměnil.

FOTO: www.mujdum.cz

O tepelnou pohodu v domě se nově stará i klimatizace, okna stíní exteriérové žaluzie. Vnitřní klima je příjemné díky promyšlenému rozvržení prosklených ploch. Prudké odpolední slunce je stíněno krytou terasou.

www.mujdum.cz