Podstatou návrhu je velký prám, na němž by byla velká pláž doprovozená obchůdky, kavárnami a restauracemi, včetně populárně vědecké výstavy s mořskou tématikou. Celá konstrukce by měla dvě podlaží, přičemž restaurace a další zábavní podniky by byly nahoře, zatímco převlékárny a výstava pod nimi. Na střeše by se pak rozprostírala vlastní písčitá pláž nabízející ničím nerušený výhled do všech stran.

Městská pláž by se nepochybně brzy stala oblíbeným centrem pro letní radovánky.

Městská pláž by se nepochybně brzy stala oblíbeným centrem pro letní radovánky.

Jako ideální prostor pro umístění pláže vidí autor projektu řeku Hudson, západně od Manhattanu. „Pláž s bílým pískem na břehu řeky Hudson vytvoří oblíbené místo pro letní radovánky bez nutnosti cestovat do okrajových částí města,“ vysvětluje Ross s podotknutím, že pláž je ideálním způsobem, jak revitalizovat dotyčnou čtvrť města a zároveň tím i zlepšit kvalitu života místních obyvatel.

Pláž je navržena jako dvoupodlažní: Nejníže by mohly být převlékárny a výstava s oceánografickou tématikou, nad nimi restaurace a další podobné podniky. Vlastní pláž by pak byla na střeše.

Pláž je navržena jako dvoupodlažní: Nejníže by mohly být převlékárny a výstava s oceánografickou tematikou, nad nimi restaurace a další podobné podniky. Vlastní pláž by pak byla na střeše.

Jak je v podobných případech už zvykem, projekt počítá s tím, že konstrukce prámu bude vyrobena z recyklovaných materiálů. Důvodem je nejen snaha snížit ekologické dopady, ale především vstupní náklady. Není divu, Rossův projekt zatím totiž nemá konkrétní podporu oficiálních míst města a hledá proto finanční zdroje prostřednictvím veřejné internetové kampaně.