Satoshi Itasaka z designérského studia h220430, které se specializuje na návrhy osvětlení a nábytku, se rozhodl dát vzniknout pohádkovému nábytku, který má pobavit děti a zpestřit život dospělým.

Křeslo i lavice mohou být potaženy různými materiály. Designéři ale zvolili barevné sladění s balonky.

Křeslo i lavice mohou být potaženy různými materiály. Designér zvolil barevné sladění s balonky.

FOTO: Ikunori Yamamoto

Designér si vzal za cíl, aby tento druh nábytku povzbuzoval svého majitele a dal mu pocit, že se vznáší, i když se zrovna cítí mizerně.

Nejde o klasické nafukovací balonky

Křeslo i lavice opravdu vyvolávají dojem, že je nesou balonky. Ty jsou ale z odolného syntetického materiálu FRP, tedy z vláknité výztuže a plastického pojiva, a rozhodně nejde o klasické verze balonků. Jsou jen nástěnnou dekorací.

Nábytek pobaví děti i dospělé a efektně zpestří minimalistické interiéry.

Nábytek pobaví děti i dospělé a efektně zpestří minimalistické interiéry.

FOTO: Ikunori Yamamoto

Samotný nábytek je vytvořen z kvalitních materiálů a je potažen kůží. Ve skutečnosti je připevněn kotvami skrytými za balonky ke stropu pokoje, což vytváří iluzi vznášení se.

Lavice je určena pro více osob.

Lavice je určena pro více osob.

FOTO: Ikunori Yamamoto

Film Baloon Rouge od Alberta Lamorisse, kterým byl inspirací ke vzniku nábytku, vznikl v roce 1956. Vypráví příběh malého chlapce, který díky balonu zažívá nevídané dobrodružství a pocity lehkosti. Ty mohou při troše představivosti zažít i uživatelé tohoto nábytku.