Jejím majitelem a autorem je bývalý vojenský pilot vrtulníku, který je nadšencem do fotografování a kutilství. Vybudování kavárny v tomto stylu bylo jeho snem už několik let. Nakonec, když to finanční možnosti dovolily, vzal rodinné úspory a pustil se do díla. Stavba vyrostla hned vedle jeho domku, kde žije s ženou a dcerou.

Kuchyňské zázemí kavárny je v přízemí.

Kuchyňské zázemí kavárny je v přízemí.

FOTO: Profimedia.cz

V interiéru je možné objevit rozsáhlou sbírku drobností spjatých s fotoaparáty.

V interiéru je možné objevit rozsáhlou sbírku drobností spjatých s fotoaparáty.

FOTO: Profimedia.cz

Deset metrů vysoká kavárna je dvoupodlažní a má charakteristickou podobu dvouoké zrcadlovky Rolleiflex. Dvě velká kruhová okna prvního a druhého podlaží jsou jako objektiv a hledáček starého fotoaparátu. S relativně velkou přesností se Jihokorejci podařilo napodobit i většinu ovládacích prvků fotopřístroje.

Ať už to jsou páčky nastavující ohnisko či závěrku, navíječ filmu, všechno je na svém místě, jak má být. Pouze v horní části, tam, kde by měla být značka fotoaparátu, je název kavárny, který lze velmi volně přeložit jako Kavárna snění.

Druhé podlaží fotoaparátu

Druhé podlaží fotoaparátu

FOTO: Profimedia.cz

Čočky objektivu a hledáčku představují dvě velká kruhová okna v prvním a druhém podlaží kavárny.

Čočky objektivu a hledáčku představují dvě velká kruhová okna v prvním a druhém podlaží kavárny.

FOTO: Profimedia.cz

V nitru kavárny je pak možné nalézt úctyhodnou sbírku tematicky laděných drobností a zajímavostí: Hodiny ve tvaru fotoaparátu, telefon ve tvaru fotoaparátu a dokonce i toaletní papír uložený v pouzdře tak, že vypadá navlas stejně jako hodně velká krabička kinofilmu.