Šestadvacetiletá designérka žijící ve floridském St. Petersbourg našla řadu nevyužitých gumových částí obličejů figurín. Ve svém studiu přemýšlela, jak je znovu použít. Rozhodla se, že je našije na chlupaté polštáře. Dnes tyto části speciálně kvůli výrobě polštářů nakupuje.

Netradiční designový kousek s názvem „Make out- Practice” si našel své zastánce hlavně u mladší generace pod 25 let. Starším připadají polštáře většinou lehce děsivé až absurdní.

Nevšední designový kousek zpestří běžné interiéry.

Nevšední designový kousek zpestří běžné interiéry.

V interiéru mohou tyto polštáře pobavit a ozvláštnit, prostoru dodají uměleckého ducha. Hodí se i do bytů se surrealistickými prvky, které zkrášlují třeba známé „tekoucí hodiny” nebo pohovky ve tvaru rtů inspirované dílem Salvátora Dalího.

V interiéru mohou mít polštáře i čistě dekorativní funkci.

V interiéru mohou mít polštáře i čistě dekorativní funkci.

Polštáře jsou převážně šité na stroji, jen jejich uzavření je řešeno ručně. Designérka si původně myslela, že jen rozprodá polštáře, které vytvořila z nepotřebných prvků z figurín. Díky poptávce se ale rozhodla, že bude s jejich výrobou pokračovat. Design polštářů se tak pravděpodobně v budoucnu ještě rozroste.

Designérka našila na polštáře umělohmotná ústa a nosy.

Designérka našila na polštáře umělohmotná ústa a nosy.

Polštář vyjde zhruba na 40 dolarů, tedy v přepočtu na 800 korun, a autorka nabízí doručení i mimo USA.

Designérka polštáře navrhuje v různých barevných provedeních. Podobný polštář si nicméně šikovný domácí kutil zvládne vytvořit i sám.