Obytný prostor na první pohled připomíná obří kapku rtuti, která jako by spadla kdesi uprostřed alpských svahů a zůstala tam viset zachycena snad jen na pár stéblech trav.

Naprosto hladký lesklý povrch působí na většinu pozorovatlů až mimozemsky.

Naprosto hladký lesklý povrch působí na většinu pozorovatelů až mimozemsky.

Alpská kapsle díky své odloučenosti a až magickým tvarům je autorem představována jako svatyně klidu a míru. Jako místo, kde má člověk příležitost spočinout a prodlévat v úžasu nad měnící se tváří okolní přírody i nad nekonečností vesmíru.

Energii kapsle získává z větrných turbín a solárních panelů.

Energii kapsle získává z větrných turbín a solárních panelů.

Z technického hlediska skořepinu kapsle tvoří dvě vrstvy akrylátového skla se speciálním zrcadlícím povrchem. Zatímco zevnitř umožňuje nerušené výhledy, zvnějšku dovnitř vidět není. Objekt má v průměru osm metrů. Energii čerpá z větrných turbín s vertikální osou a solárních panelů. Postaven byl v Piz la Ila, poblíž lyžařského střediska Alta Badia v italských Dolomitech v nadmořské výšce 2100 metrů.

Komponenty, z nichž je obytná jednotka pro nocování v alpských podmíkách složena.

Komponenty, z nichž je obytná jednotka pro nocování v alpských podmínkách složena.

Projekt je prototypem pro nový způsob bydlení v místech bez přístupu k městské infrastruktuře s využitím nejnovějších technologií. Autor jej nabízí jako jednu z možností života v odlehlých končinách pro 21. století.