Dům totiž stojí na pozemku, který je ve velice příkrém svahu. Parcela přitom vede od silnice směrem dolů. Vytvářet tedy ve svahu základy pro dům, pak okolo příjezdovou cestu a někde ještě stavět garáž bylo zbytečně komplikované a finančně náročné. Proto architekti ze studia Anonymous Architects přišli s nápadem celý dům jaksi obrátit vzhůru nohama a umístit garáž nad dům. V tomto případě tedy na jeho střechu, která je tak rozdělena na parkoviště a terasu.

Střecha domu je rozdělana na parkovací část krytou dřevěnou pergolou a terasu.

Střecha domu je rozdělena na parkovací část krytou dřevěnou pergolou a terasu.

FOTO: Profimedia.cz

Dům je s okolním světem propojen pouze mostem, po němž se přijíždí i přichází ze silnice. Jeho majitel si pochvaluje, že každý příjezd domů s parkováním na střeše je tak trochu nevšední událostí a mírným překvapením.

Jediné spojení se světem obstarává můstek. Po něm se do domu přichází i přijíždí z kolem vedoucí silnice.

Jediné spojení se světem obstarává můstek. Po něm se do domu přichází i přijíždí z kolem vedoucí silnice.

FOTO: Profimedia.cz

Hlavní tíha vlastní jednopatrové stavby leží na podsaditých betonových sloupech, na kterých spočívají ocelové konzole. Podlahy, stěny i střecha domu jsou pak dřevěné. Centrálním prvkem interiéru je obdélníkový obývací pokoj, v jehož jednom rohu je kuchyň. Po obvodu okolo obývacího pokoje jsou rozmístěny tři pokoje se dvěma koupelnami. Dva z nich mají zapuštěné balkóny, odkud je hezký výhled na pohoří San Gabriel rozkládající se na severovýchod od Města andělů.

Z lodžií dvou pokojů je hezký výhled na město a na pohoří v dáli.

Z lodžií dvou pokojů je hezký výhled na město a na pohoří v dáli.

FOTO: Profimedia.cz

Ačkoli to možná není ze snímků tak patrné, dům je docela malý. Celková plocha podlah činí 130,5 metru čtverečního. Jeho autoři se inspirovali podobně velkými domky, které se stavějí například v Japonsku.

Nákres domu z boku (vlevo) a z čelní strany, která směřuje do města (vpravo).

Nákres domu z boku (vlevo) a z čelní strany, která směřuje do města (vpravo).

FOTO: Profimedia.cz