Nezvyklý nábytek, stejně jako společnost, která jej vyrábí, se jmenuje Living Cube, což lze velice volně překládat jako "Obýváková kostka". Má tvar velkého kvádru, který je ze všech stran využit. S lehkou nadsázkou řečeno, jeho čelní fasádu tvoří televizní stěna s velkým množstvím poliček na uložení gramofonových desek nebo knih, hned vedle je věšák na kabáty a pod ním botník.

Interiér objektu může být vyplněn poličkami anebo poslouží jako komora, případně - ve chvílích krize - i jako trucovna.

Interiér objektu může být vyplněn poličkami anebo poslouží jako komora, případně – ve chvílích krize – i jako trucovna.

FOTO: Rob Lewis

Vnitřní prostor je rozčleněn na další úložná místa anebo jej lze využít prostě jako komoru. Designér myslel i na návštěvy, jejichž uložení bývá v malých bytech někdy trochu krkolomné. V tomto případě se návštěva vyhoupne po žebříku na "střechu" kostky a má k dispozici pohodlné široké lože.

Interiér kostky je možné zařídit po libosti, jako klasickou komoru, šatnu, nebo třeba jen kumbál na všechno, co se nikam nehodí.

Interiér kostky je možné zařídit po libosti, jako klasickou komoru, šatnu nebo třeba jen kumbál na všechno, co se nikam nehodí.

FOTO: Rob Lewis

„Snažil jsem se zaměřit na praktičnost a funkčnost, s vynecháním všeho, co je zbytečné. Cílem bylo vytvořit nadčasový design, který by zapadl do jakéhokoli prostoru a podmínek," říká návrhář Till Könneker. "Hotový dům už příliš nezměníte, ale nábytek v něm měnit můžete. A já věřím, že užitečný nábytek je takový, který se dokáže přizpůsobit potřebám majitele," dodává.

Na vršek nábytku se vešlo pohodlné dvojlůžko.

Na vršek nábytku se vešlo pohodlné dvojlůžko.

FOTO: Rob Lewis

Tento neobvyklý designový kus nábytku vyrobený ze dřeva se prodává za 2500 až 10 000 dolarů, což je zhruba 81 500 až 326 000 korun, v závislosti na velikosti a množství specifických doplňků a vlastností.

Obýváková stěna, šatní skříň, komor a aloůžko v jednom. Co víc si ve skromných podmínkách přát?

Obýváková stěna, šatní skříň, komora a lůžko v jednom. Co víc si ve skromných podmínkách přát?

FOTO: Rob Lewis