Předsíň složíme buď z jednotlivých komponentů, nebo ji pojmeme jako komplex a necháme si vyrobit vestavěnou skříň na míru. Výhoda: vše je hned uklizené a přehledné.

Šatní panel Fritz je vhodný do menší předsíně. Panel v dekoru buk je s šatní tyčí a odkládací policí na klobouky, š/v: 40 x 193 cm. Botník a zrcadlo za příplatek. Cena 1390 Kč.

Šatní panel Fritz je vhodný do menší předsíně. Panel v dekoru buk je s šatní tyčí a odkládací policí na klobouky, š/v: 40 x 193 cm. Botník a zrcadlo za příplatek. Cena 1390 Kč.

FOTO: KIKA (2x)

Vestavěná skříň, nebo šatní sestava?

Kdo ji má, nedá na ni dopustit: vestavěná skříň dokonale kopíruje prostor až pod strop, má obvykle pojízdné dveře do stran, které nezabírají místo, a pojme mnoho svršků, sezónních věcí i úklidových prostředků. Doplňuje ji jen volně stojící věšák, tyčový systém nebo jednoduché háčky ve zdi pro oblečení, které právě nosíme. Je dobré, když věci mohou větrat.

Vestavěné šatní skříně jsou vyrobené na míru a vhodné do každé předsíně. Jsou přehledné, prostorné a pojmou i úklidové předměty a čisticí prostředky.

Vestavěné šatní skříně jsou vyrobené na míru a vhodné do každé předsíně. Jsou přehledné, prostorné a pojmou i úklidové předměty a čisticí prostředky.

FOTO: NADOP

Určitě nezapomeneme na stojan pro deštníky, křesílko či stoličku. A samozřejmě nesmí chybět velké zrcadlo! Opticky zvětší menší prostor a můžeme se v něm zkontrolovat, než vyrazíme z domu ven.

Předsíňový program Indra je v různém barevném provedení. Zde korpus šedá vysoký lesk, přední plochy bílá vysoký lesk. Šatní panel: š/v/h: 62 x 165 x 30 cm.

Předsíňový program Indra je v různém barevném provedení. Zde je korpus šedý, vysoký lesk, přední plochy bílý, vysoký lesk. Šatní panel: š/v/h: 62 x 165 x 30 cm.

Jak na miniprostory

Do menších bytů se hodí rozmanité předsíňové programy, které jsou přizpůsobeny i minimalistickým prostorovým možnostem panelových bytů.

Sety tvoří šatní skříň s tyčí, horní polička na klobouky a čepice a mělké spodní panely, na kterých se dá sedět.

Praktické a elegantní jsou věšákové stěny Hanum. Háčky jsou usazeny v nerezových lištách a opatřeny samouzavíracím mechanismem. Jestliže na věšáku nic nevisí, jsou háčky v zaklopeném stavu a nevyčnívají.

Praktické a elegantní jsou věšákové stěny Hanum. Háčky jsou usazeny v nerezových lištách a opatřeny samouzavíracím mechanismem. Jestliže na věšáku nic nevisí, jsou háčky v zaklopeném stavu a nevyčnívají.

FOTO: SAPELI

Krabice s lavicí, barva zelená, cena za jednu 1390 Kč. Nízko umístěný úložný prostor usnadňuje dětem dosáhnout na věci a uspořádat je, má nastavitelné nožičky. Šířka 90 cm, hl. 50 cm, v. 50 cm.

Krabice s lavicí, barva zelená, cena za jednu 1390 Kč. Nízko umístěný úložný prostor usnadňuje dětem dosáhnout na věci a uspořádat je. Má nastavitelné nožičky. Šířka 90 cm, hl. 50 cm, v. 50 cm.

FOTO: IKEA (3x)

Nepodceníme ani výmalbu stěn. Volíme omyvatelné nátěry a tapety nejlépe světlejších odstínů.

Několik lavic lze naskládat jednu na druhou nebo vedle sebe tak, abychom využili prostor, který potřebujeme. Cena za jednu lavici 899 Kč: š. 52 cm, hl. 31 cm, v. 65 cm.

Několik lavic lze naskládat jednu na druhou nebo vedle sebe tak, abychom využili prostor, který potřebujeme. Cena za jednu lavici 899 Kč: š. 52 cm, hl. 31 cm, v. 65 cm.

A jaký typ podlahové krytin vybraty? Podlaha musí odolat špíně, kamínkům z bot i blátu se sněhem, takže dáme přednost praktickému PVC nebo vinylové krytině, která nabízí zajímavé vzory dřevěných dekorů. Stálicí a jistotou je samozřejmě dlažba, která se dobře udržuje v čistotě, je odolná a v kombinaci s podlahovým topením může i příjemně hřát bosou nožku.

Úložný systém Stolmen lze sestavit podle našich potřeb a kdykoliv změnit, rozšířit. Základem jsou dlouhé tyče, které upevníme ke stropu nebo ke stěně. K nim pak přichytíme police, zásuvky, háčky apod. Cena za tuto sestavu cca 11 000 Kč.

Úložný systém Stolmen lze sestavit podle našich potřeb a kdykoli změnit či rozšířit. Základem jsou dlouhé tyče, které upevníme ke stropu nebo ke stěně. K nim pak přichytíme police, zásuvky, háčky apod. Cena za tuto sestavu přibližně 11 000 Kč.