Restaurace se jmenuje "Pracownia", což v polštině znamená dílna. Má představovat malířský ateliér. Celý její prostor byl potřísněn barvou. Výhodou je, že rozlité červené víno nebo káva v ní vypadají jako záměrný prvek.

Kbelíky slouží jako základ pro osvětlení i jídelní stolky.

Kbelíky slouží jako základ pro osvětlení i jídelní stolky.

Majitelé si přáli veselé a pestré barvy i moderní interiér, chtěli se ale vyhnout pop-art stylu a zvolit něco elegantnějšího. To se jim díky uměřenému designu a pestrým kaňkám povedlo.

Romantickou atmosféru navozuje místo svíček osvětlení ve tvaru štětců.

Romantickou atmosféru navozuje místo svíček osvětlení ve tvaru štětců.

Interiéru dominují kbelíky, které mají připomínat plechovky barev. Designérka je použila jako součásti stolů, umyvadla, židlí, křesel i závěsných svítidel.

Designéři vytvořili i netradiční křesla, opět z kbelíků.

Designérka vytvořila i netradiční křesla, opět z kbelíků.

Designérka Wiciaková navrhuje dvanáct tdematických interiérů restaurací v rámci „Collection XII.”. Ty jsou inspirovány například papírnictvím, sklárnou, kuřárnou aj. Toto je jeden z nich.

Ateliér Wamhouse, pro který designérka tvoří, se nachází v malém polském městečku Chojnice, a navrhuje už osm let interiéry i nábytek. Designérku při tvorbě inspiruje hlavně místní regionální prostředí.

I v koupelně designéři iplatnili kbelíků jako základu pro nábytek.

I v koupelně autorka využila kbelíků jako základu pro nábytek.

Barvy interiér restaurace pokryly až posléze. Původní je čistě bílá, detaily jsou ze skla a oceli. Interiér by tak ale působil chladně a sterilně. Vzniklý neutrální prostor na pomezí architektury, designu i umění ale díky fantazii posloužil jako nevšední malířské plátno a dostal živějšího ducha.

Barvy nejlíp vyzní na bílém a průhledném podkladu.

Barvy nejlíp vyzní na bílém a průhledném podkladu.

Kbelíky jsou jako designový prvek v domácnosti poslední dobou hodně vyhledávané. Vzniká z nich hlavně osvětlení, které je k dostání i v Česku. [celá zpráva]