Autory projektu jsou architekti společnosti Atkins, kteří mají na svém kontě stavby jako Světové obchodní centrum v Bahrainu nebo „Hromadu krabiček“ v čínském Tchien-ťinu.

Finální podoba nového resort hotelu v Čínské oblasti Sung-ťiang

Finální podoba nového resort hotelu v čínské oblasti Sung-ťiang

FOTO: Atkins

Čtyřsetlůžkový hotel vypadá jako přilepený ke stometrové skalní stěně a bude vybaven restauracemi, kavárnami, konferenčními prostorami pro tisíc lidí nebo například středisky pro vodní a extrémní sporty. Pod vodou se bude nacházet i část vlastního luxusního pětihvězdičkového hotelu. Do přirozeně osvětleného vnitřního atria je zakomponovaná stávající skalní stěna se svými vodopády a bujnou vegetací.

Vršek hotelu pokrývají zazeleněné plochy i s jezírky.

Vršek hotelu pokrývají zazeleněné plochy i s jezírky.

FOTO: Atkins

Voda hraje důležitou roli v projektu celého hotelu, návštěvníci na ni narazí na mnoha místech a v různých podobách – vodopády, podvodní akvária a zelené plochy s jezírky. To vše je vymyšleno tak, aby charakter hotelu odpovídal prostředí lomu, k jehož stěně se má přimykat.

Do oblasti dorazily první bagry...

Do oblasti dorazily první bagry…

FOTO: Profimedia.cz

Jednou z předností využití původního lomu je předpokládaný malý dopad na okolní přírodu. Vršek hotelu, o dvě patra převyšující hranu skalní stěny lomu, zakryje zazeleněná střecha. Zdrojem elektřiny a tepla v hotelu bude geotermální energie.