Stavbu navrhl architekt Andreas Wenning ze studia Baumraum, které se specializuje na navrhování pokojů v korunách stromů.

Tentokrát architekt navrhl domeček, který je určen milovníkům letní relaxace v soukromí vlastní zahrady a u vody. Návštěvníci mohou do stavby vejít přes bazének a tři přírodní kamenné schody mezi lekníny.

Stavba vznikla především pro pobyt v letních měsících.

Stavba vznikla především pro pobyt v letních měsících.

FOTO: Alasdair Jardine

Domek poskytuje prostor ke skromnější relaxaci. Není vybaven toaletou, koupelnou ani kuchyní. Ty musí obyvatelé využívat v přilehlé stavbě. Stavba na chůdách tak slouží spíš jako zahradní domek.

Prosklení po stranách má odlehčit interiér a dát mu jasný a transparentní vzhled kabiny.

Stavbě dominuje smrkové dřevo, zinek a nerez ocel.

Stavbě dominuje smrkové dřevo, zinek a nerez ocel.

FOTO: Alasdair Jardine

Terasa je z exotické dřeviny Tatajuba, která má světlejší žlutavé barvy a je velmi odolná proti povětrnostním vlivům i hnilobě. Spodní terasa je umístěna na čtyřech chůdách ve výšce 2,8 metru, samotná kabina je pak ve výšce 4 metry.

Ke stavbě vznikla i menší terasa kde se mohou obyvatelé v létě opalovat.

Ke stavbě vznikla i menší terasa, kde se mohou obyvatelé v létě opalovat.

FOTO: Alasdair Jardine

Uvnitř návštěvníci naleznou velké zakřivené střešní okno, díky kterému mohou pozorovat noční oblohu. V domku jsou umístěny i zásuvky, aby byl dostatek úložného prostoru. Stěny, podlahy a nábytek mají světlou barvu a podtrhují tak minimalistický charakter interiéru.

Stavba byla vytvořena pro zamilovaný pár.

Stavba byla vytvořena pro zamilovaný pár.

FOTO: Alasdair Jardine

Vnitřní plocha je cca 9 metrů čtverečních, stejně tak jako i plocha terasy. Stavba je sice malá, ale její výhodou je, že zajímavě využívá prostor nad bazénem, který by jinak zůstal prázdný. Hodí se tak do malých zahrad, ve kterých si majitelé přejí mít jak zahradní domek, tak i bazén.