Bydlíte v centru, několik minut chůze od náměstí, a přitom v novostavbě, kterých zde není mnoho. Co vás sem přivedlo? Nezvažovala jste koupi bytu ve starší zástavbě?

Byt jsem hledala téměř půl roku. Dlouho jsem žila v paneláku na periferii města a chtěla být blíž centru. Také jsem potřebovala více prostoru. To sice byty ve starší zástavbě nabízejí, ale v mnohém nesplňují současné potřeby. Často nemají výtah a v širokém okolí je navíc těžké najít místo k parkování.

S tím vším developer při výstavbě počítal, a tak lze z ulice vjet přes dvoje dveře do dvora, kde jsou parkovací stání, a pak vyjet výtahem až k bytu. Je to nejen pohodlné, ale také velmi bezpečné řešení.

Skleněné podnoží u nábytku je nejen velmi estetické řešení, ale také po praktické stránce se v podkrovní místnosti se sníženými stropy osvědčilo jako prvek ponechávající prostoru více vzdušnosti než klasické dřevěné nebo kovové podnoží.

Skleněné podnoží u nábytku je nejen velmi estetické řešení, ale také po praktické stránce se v podkrovní místnosti se sníženými stropy osvědčilo jako prvek ponechávající prostoru více vzdušnosti než klasické dřevěné nebo kovové podnoží.

FOTO: www.modernibyt.cz

Měla jste před převzetím bytu možnost ovlivnit standard základního zařízení?

Ano a cítila jsem to přímo jako nutnost, aby byt vyhovoval mým potřebám. Kromě kuchyně, kde jsme upravili rozvody, jsem také výrazně zasáhla do řešení koupelny, ve které bylo příliš malé umyvadlo a měla zde být umístěna pračka. Ta podle mě dnes již do koupelny nepatří. Pračku jsem přemístila na chodbu, do koupelny zvolila prosklený sprchový kout a zbylo místo i na velké umyvadlo.

Původně zde také měla být laminátová podlaha, dala jsem přednost dřevěné. Dveře jsem vybrala dodatečně tak, aby svým vzhledem navazovaly na vybavení bytu.

Právě vybavení bytu je výrazné a zároveň ponechává prostoru dostatek vzdušnosti. Jak se vám takového efektu podařilo docílit?

Při hledání kuchyně jsem objevila značku Lago, která mě zaujala. Ve spolupráci s odborníkem Radimem Zálešákem jsme pak vymysleli koncept hlavního obytného prostoru a zařídili ho nakonec celý nábytkem tohoto výrobce – chtěla jsem dosáhnout jednotného vzhledu.

Hlavní přáním majitelky bylo, aby kuchyňský nábytek připomínal kuchyň co nejméně. To se podařilo – pracovní ostrůvek vypadá spíše jako komoda a velký úložný prostor se spotřebiči zase jako šatní skříň.

Hlavní přáním majitelky bylo, aby kuchyňský nábytek připomínal kuchyň co nejméně. To se podařilo – pracovní ostrůvek vypadá spíše jako komoda a velký úložný prostor se spotřebiči zase jako šatní skříň.

FOTO: www.modernibyt.cz

Barevné řešení je postavené na černo-bílé kombinaci, kterou vnímám jako nadčasovou. Bylo však nutné ji zjemnit veselejšími barvami. Ty jsme do interiéru vnesli především doplňky. Velmi se mi osvědčilo skleněné podnoží, které zde má nejen jídelní a konferenční stůl, ale dokonce i pohovka a kuchyň. Především díky tomu interiér působí velmi lehce a přitom zde nic nechybí.

Je skleněné podnoží dostatečně odolné? Jak se udržuje?

Mám dokonce zkušenost, že je odolnější než dřevo. Skleněné plochy jsou také na nábytku. Chrání tak lakovaný povrch, který se udržuje mnohem hůře. Stačí použít prostředek na čištění skla a nevznikají žádné šmouhy. Aby té práce s údržbou bylo ještě méně, tak na dvířkách kuchyňské skříně, které se otevírají stiskem, se střídají matné povrchy s lesklými.

Při otevírání stisknu tedy matnou plochu, na které nezůstane žádný otisk. Kromě této praktické stránky mi velmi vyhovuje, že kuchyň esteticky dokonale zapadá do obývacího prostoru. Návštěvy někdy ani nevěří, že tak elegantní nábytek může být plnohodnotnou kuchyní.

Lenka nechala dceru Veroniku, aby si sama zvolila barevnost svého pokoje – a udělala dobře.

Lenka nechala dceru Veroniku, aby si sama zvolila barevnost svého pokoje – a udělala dobře.

FOTO: www.modernibyt.cz

www.modernibyt.cz