Když se řekne trojský kůň, každý si představí něco jiného. Milovníkům historie se vybaví válečný stroj, který pomohl Řekům k dobytí Troje, internetovým nadšencům zase škodlivý program, který napadá jejich počítače.

To ale není rozhodně vše. Stále více turistů se totiž již na vlastní kůži přesvědčilo, že trojský kůň může sloužit i jako ubytovací zařízení.

U každého z pokojů bylo dbáno i na nejmenší detail.

U každého z pokojů bylo dbáno i na nejmenší detail.

FOTO: Profimedia.cz

FOTO: Profimedia.cz

Pohádkový hotelový komplex s trojským koněm najdete na belgické farmě v blízkosti městečka Durbuy. Celkově je možné vybrat si nocleh v deseti tematických pokojích. Architekt Noel se u všech místností inspiroval pohádkovými či mýtickými motivy. Navrhl tak například pokoj jako romantický ostrov, milovníci lodí si mohou lebedit v posteli a la člun s vlastním jezírkem, ženy se mohou vcítit do role mořské víly.

Pohádka a romantika v jednom, stačí jen ulehnout a snít.

Pohádka a romantika v jednom, stačí jen ulehnout a snít.

FOTO: Profimedia.cz

FOTO: Profimedia.cz

U každé místnosti je dbáno i na nejmenší detaily, celkovou tajuplnou atmosféru pak dolaďují pokřivená okna nebo stropy s hvězdami.

Fantazii se při návrhu pokojů meze nekladly.

Fantazii se při návrhu pokojů meze nekladly.

FOTO: Profimedia.cz

Součástí komplexu je i restaurace La Gargouille, jež se specializuje výhradně na pokrmy ze zdejších produktů a bio potravin.