Všichni pivaři mají rádi, když mohou usednout v kruhu přátel s lahodným mokem "po boku". Pro opravdové fajnšmekry je pak skutečnou slastí například pivní koupel či masáž. Když ale ani tohle nestačí, je tu ještě jedna "lahůdka" - nocování v sudech od piva.

Do netradiční ložnice se s přehledem vejdou dva nocležníci.

Do netradiční ložnice se s přehledem vejdou dva nocležníci.

FOTO: Profimedia.cz

Hotel v severním Německu každoročně přitahuje stovky nadšených pivařů. A čím že je tak specifický? Vedle klasických 62 hotelových pokojů nabízí i nocleh ve třech velkých pivních sudech. Ty byly v 19. století využívány ke skladování lahodného moku z pivovaru v německém Pottsu, uvádí server Daily Mail.

Do jednoho sudu se bez problémů vejde klasická dvojmatrace, takže o pohodlí nebude nouze. Návštěvníci mají k dispozici také masážní sprchu, televizi a připojení na internet.

V nabídce hotelu jsou celkem tři sudy z 19. století.

V nabídce hotelu jsou celkem tři sudy z 19. století.

FOTO: Profimedia.cz

"Chtěli jsme přijít s něčím výjimečným, co by k nám hosty lákalo. Na nápad s pivními sudy jsme přišli spolu s místním pivovarem. Ve zdejším muzeu piva byl dlouho vystaven velmi zachovalý sud. Tak jsme přišli s ideou předělat ho na malý 'hotelový' pokoj," říká manažer hotelu Dominic Stern.

"Věříme, že naše netradiční ubytování poskytne hostům zážitek, na který jen tak nezapomenou," dodává. Cena za jednu noc v pivním sudu činí 88 liber (cca 2600 korun).