Tapety jsou vděčné, nabízejí stovky motivů, vzorů, barev a snadno se s nimi pracuje. Tapety ale nejsou jen dekorace, dokážou prostor i částečně izolovat a odhlučnit.

Čistý a jednoduchý skandinávský styl se objevuje nejen na tapetách, ale také na povlečení a bytové textilii. Tapety papírové i vliesové, cena od 1200 Kč za 10m role o šířce 50 cm.

Čistý a jednoduchý skandinávský styl se objevuje nejen na tapetách, ale také na povlečení a bytové textilii. Tapety papírové i vliesové, cena od 1200 Kč za 10m role o šířce 50 cm.

FOTO: NATYNATY

Tradičním materiálem je papír, který se hodí téměř do všech interiérů (kromě vlhkých prostor), navíc je cenově přijatelný. Moderní a oblíbené jsou zejména vliesové tapety, které jsou dobré na všechny podklady: vnitřní omítky, sádrokarton, betonové panely, podkladové tapety, dřevotřískové desky.

Moderní vzor na vliesové tapetě je v teplých barvách, od krémové po pralinkovou. Oči přitahuje zvlněný pruh s lesklými efekty. Látkové doplňky jsou ve světlých tónech, výsledkem je decentní vzhled.

Moderní vzor na vliesové tapetě je v teplých barvách, od krémové po pralinkovou. Oči přitahuje zvlněný pruh s lesklými efekty. Látkové doplňky jsou ve světlých tónech, výsledkem je decentní vzhled.

FOTO: HORNBACH

Lze je použít i na zdi, které mají trhlinky v podkladu, a chytře tak zamaskovat vadu na kráse. Mají velkou výhodu: lepidlo se aplikuje výhradně na stěnu, tapeta se přikládá suchá.

Barevné vliesové tapety do dětského pokoje od české designérky Babety Ondrové. Jsou světlostálé, a protože neobsahují rozpouštědla, jsou i ekologické.

Barevné vliesové tapety do dětského pokoje od české designérky Babety Ondrové. Jsou světlostálé, a protože neobsahují rozpouštědla, jsou i ekologické.

FOTO: LAVMI

Když chceme tapetu i do koupelny, kuchyně nebo do dětského pokoje, volíme raději vinyl, který je výrazně odolný, omyvatelný a snadno se udržuje.

Každá role nese informace o výrobku. Je moudré si piktogramy pozorně přečíst již v prodejně, abychom věděli, kam je tapeta vhodná a jak s ní budeme pracovat.

Každá role nese informace o výrobku. Je moudré si piktogramy pozorně přečíst již v prodejně, abychom věděli, kam je tapeta vhodná a jak s ní budeme pracovat.

FOTO: HORNBACH