Především se budeme snažit o maximální úsporu místa. Ne každý má k dispozici místnost, kterou může vyčlenit pro domácí fitness. Řešit budeme i cenovou dostupnost vybavení, a proto si pořídíme pár šikovných pomůcek, s nimiž procvičíme celé tělo. A zaměříme se na takové přístroje, jejichž cena bude odpovídat kvalitě.

Multifunkční posilovací lavice Vario (3990 Kč) je vhodná pro posilování břicha, zad, hrudníku a paží při rozšíření tréninku o jednoruční činky.

Multifunkční posilovací lavice Vario (3990 Kč) je vhodná pro posilování břicha, zad, hrudníku a paží při rozšíření tréninku o jednoruční činky.

FOTO: KETTLER

Přístroje pro sílu a objem svalů

Tyto přístroje se hodí pro muže: jednoruční činky, např. 5–40 kg stupňované po 5 kg po páru, olympic set (osa + kotouče) 140 kg, posilovací lavice: šikmá lavička – břicho, rovná lavička – tlaky s činkami, nebo multifunkční posilovací věž, fitness box.

Jednoruční činky (od 79 Kč) jsou klasickou cvičební pomůckou, která se osvědčila hlavně při tvarování ramen a paží.

Jednoruční činky (od 79 Kč) jsou klasickou cvičební pomůckou, která se osvědčila hlavně při tvarování ramen a paží.

FOTO: SPORT FITNESS

Ke vzpírání a posilování patří: jednoruční činky, hřídele, vzpěračské tyče, posilovací vaky. Vybírat lze z několika druhů kotoučů různých barev, velikostí a hmotností. Dále stojany pro činky, kotouče nebo celé činkové sestavy včetně vzpěračských tyčí.

Fitness box pomáhá účinně tvarovat a zpevňovat postavu.

Pérové posilovače s ergonomicky tvarovanou rukojetí (149 Kč).

Pérové posilovače s ergonomicky tvarovanou rukojetí (149 Kč)

FOTO: KETTLER

Přístroje pro tvarování postavy

Jsou účinné i pro spalování tuků a kondiční cvičení, které budou praktikovat spíš ženy. Pro ideální fitness postačí vinylové jednoruční činky, rotoped nebo eliptický trenažér.

Crossový trenažér (22 990 Kč) příjemně a dynamicky procvičí všechny svalové skupiny (s výjimkou břicha). Je vhodný i pro osoby s kloubními problémy.

Crossový trenažér (22 990 Kč) příjemně a dynamicky procvičí všechny svalové skupiny (s výjimkou břicha). Je vhodný i pro osoby s kloubními problémy.

FOTO: KETTLER

Fitness pomůcky pro posilování, protahování, ale i balanční cvičení, aerobic a gymnastiku vyhledáváme pro jednoduché použití, nízké pořizovací ceny a vysokou efektivitu cvičení v domácím prostředí.

Cviky na rotačním disku prokrvíme dolní končetiny, zpevníme hýžďové svaly, svaly stehen a svaly podél páteře. Pravidelným cvičením se začnou rychleji spalovat tuky v partiích, kde se nejčastěji ukládají.

Rotana Digital (290 Kč) je oblíbený rotační disk doplněný o unikátní LCD displej s počítadlem pohybů. Na povrchu disku je jemný stimul a magnety, které pozitivně ovlivní proudění energie tělem, takže nohy můžeme zbavit otoků a bolestí.

Rotana Digital (290 Kč) je oblíbený rotační disk doplněný o unikátní LCD displej s počítadlem pohybů. Na povrchu disku je jemný stimul a magnety, které pozitivně ovlivní proudění energie tělem, takže nohy můžeme zbavit otoků a bolestí.

FOTO: INSPORTLINE

Cvičení s latexovou stuhou (od 30 Kč) účinně posiluje všechny partie. K dostání je v různých průměrech a barvách. Lepší je dlouhá guma, kterou podle potřeby můžeme přeložit, svázat nebo na konce uvázat úchyty.

Cvičení s gymnastickým míčem (od 150 Kč) snižuje napětí organismu, posiluje břišní svaly a aktivuje klouby. Především ale posiluje zádové svaly díky tomu, že na něm stále udržujeme balanc. Máme-li sedavé zaměstnání, vyměníme občas židli za míč.

Gymnastický míč ve tvaru fazole (289 Kč) je moderní doplněk pro všestranné cvičení a jógu i rehabilitační účely. Povrch míče je z vysoce odolného PVC materiálu, který zajišťuje ochranu proti poškození či protržení.

Gymnastický míč ve tvaru fazole (289 Kč) je moderní doplněk pro všestranné cvičení a jógu i rehabilitační účely. Povrch míče je z vysoce odolného PVC materiálu, který zajišťuje ochranu proti poškození či protržení.

FOTO: FITHAM

Švihadlo: Skákáním přes švihadlo za hodinu vydáme minimálně 1900 kJ. Nárazy při přeskakování švihadla jsou přitom menší než u běhu. K účinku je nutná kvalitní obuv a skákání spíše na měkčím povrchu. Cena: od 40 Kč, digitální s počítadlem od 100 Kč.

Výhody domácí posilovny

Ušetříme čas nutný na cestu do fitness centra. Zacvičíme si v naprostém soukromí a nikdo nás nebude rušit. Někdo má zábrany cvičit před ostatními, jiný potřebuje na cvičení klid. Doma můžeme cvičit kdykoli a navíc domácí prostředí je mnohem příjemnější.

Vibromasážní pás Variolux (od 4690 Kč)

Vibromasážní pás Variolux (od 4690 Kč)

FOTO: INSPORTLINE