Určitě nikdo by nechtěl mít stejně vybavený domov, jako má jeho soused nebo příbuzný. Při počtu firem, které nabízejí vybavení a doplňky do bytu, se již naštěstí nabízí mnoho kombinací, jak si byt zařídit i s běžným nábytkem a přitom zůstat alespoň trošku originální. I tak se ale v dnešní době nevyhneme určitým zajetým modelům, které nám firmy nabízejí.

Do každého bytu asi nezapadne, ale rozhodně zaujme.

Do každého bytu asi nezapadne, ale rozhodně zaujme.

FOTO: Profimedia.cz

Židle španělského autora Maxima Riery v interiéru rozhodně nepřehlédnete.

Židle španělského autora Maxima Riery v interiéru rozhodně nepřehlédnete.

FOTO: Profimedia.cz

Vybavíte-li si dům židlemi z kolekce Španěla Maxima Riery, od všednosti a klasických stylů se určitě odlišíte. Jeho Animal Chair Collection je charakterizována nejen spojením s přírodou, ale apeluje i na různé zvířecí druhy, které se ukrývají uvnitř člověka a jsou spjaty s jeho osobností.

Kolekce prozatím zahrnuje pět základních zvířecích motivů - chobotnici, nosorožce, lva, velrybu a mrože. Do budoucna by ale měly přibýt další.

Židle s vypodobením mrože spíše připomíná pohovku.

Židle s vypodobením mrože spíše připomíná pohovku.

FOTO: Profimedia.cz

Jako nejjednodušší motiv by mohla být označena židle ve stylu velryby.

FOTO: Profimedia.cz

Každá židle je pečlivě navržena tak, aby spolu ladily základní prvky - umění lidského designu, krása přírody a nádhera zvířecí říše.

Maximo Riera se mezi umělci pohybuje již třicet let. Mezi jeho hlavní obory patří fotografie, malířství a sochařství, stihl už také publikovat sbírku poezie.