Výhodou hrnců na těstoviny je, že je můžete používat i jako běžné hrnce. Po vyjmutí vložky tak získáte klasický hrnec na vaření. Kromě vaření těstovin v nich lehce připravíte i brambory, jejichž scezení tak bude trvat kratší dobu.

Hrnec ze série Mini má objem 3 litry a je vhodný pro jednočlené domácnosti, ve kterých se šetří místo v kuchyni.

Hrnec ze série Mini má objem 3 litry a je vhodný pro jednočlenné domácnosti, ve kterých se šetří místo v kuchyni.

FOTO: WFM

Početnější rodina ocení rozměrnější hrnce o objemu 5 až 7,5 litru. Je třeba brát v úvahu, že na přípravu 100 g těstovin se doporučuje minimálně 1 litr vody.

Hrnec na špagety Presto se vyrábí i o objemu 7,5 litru. Hodí se tak pro početné rodiny.

Hrnec na špagety Presto se vyrábí i o objemu 7,5 litru. Hodí se tak pro početné rodiny.

FOTO: Tescoma

Pokud budete těstoviny vařit často, vyplatí se zvolit hrnec se skleněnou poklicí, díky které uvidíte hned na první pohled, zda se voda vaří. Nemusíte poklici často odklápět a nedochází tak ke zbytečné ztrátě tepla.

Hrnec na těstoviny Professional má objem 6,5 litru a je vhodný pro veškeré tepelné zdroje - plynové, keramické, elektrické, halogenové i idukční hořáky.

Hrnec na těstoviny Professional má objem 6,5 litru a je vhodný pro veškeré tepelné zdroje - plynové, keramické, elektrické, halogenové i indukční sporáky.

FOTO: BRA

Pokud máte odolnou kuchyňskou linku, které nevadí stoupající pára z hrnce ve dřezu anebo máte i nad dřezem digestoř, bude vám na pohodlné vaření těstovin stačit jednoduchý hrnec s otvory v poklici.

Hrnce umožňující jednoduché slévání díky otvorům můžete využít i pro vaření těstovin, ale i brambor.

Hrnce umožňující jednoduché slévání díky otvorům můžete využít pro vaření těstovin, ale i brambor.

FOTO: Banquet, OBH Nordica

Pokud si nechcete pořizovat nové drahé hrnce, vyplatí se zvolit děrovanou vložku do hrnce, kterou pořídíte cca za 100 až 200 Kč. Je víceméně univerzální a hodí se do většiny 3litrových nebo 4 až 5litrových hrnců. Poslouží i jako klasický cedník.

Hrnců na těstoviny je letos na trhu k mání celá řada. Vyplatí se vsadit na kvalitní masivnější provedení a jednoduchý minimalistický design.