Váš dům mezi ostatními vyniká moderním vzhledem, který odpovídá interiéru, zároveň však dobře zapadá do starší zástavby v okolí…

Nebylo jednoduché takového efektu dosáhnout, bylo to však nutné. Moderní architektura je mi blízká a představoval jsem si něco odvážnějšího. Bohužel jsme byli omezeni například tím, že střecha musela být sedlová. Pan architekt Čížek, který je autorem projektu, se dokázal skvěle vyrovnat se všemi kompromisy a s výsledkem jsem maximálně spokojený.

Digestoř je zabudovaná v kuchyňských skříňkách, aby nenarušovala čistý vzhled kuchyně. A protože majitelé doma příliš nevaří, položili na zem mezi kuchyňskou linku a ostrůvek zdobný koberec s dlouhým vláknem.

Digestoř je zabudovaná v kuchyňských skříňkách, aby nenarušovala čistý vzhled kuchyně. A protože majitelé doma příliš nevaří, položili na zem mezi kuchyňskou linku a ostrůvek zdobný koberec s dlouhým vláknem.

FOTO: www.modernibyt.cz

Ohledně interiéru však žádné kompromisy nehrozily. Zařizoval jste jej sám, nebo jste oslovil odborníky?

Sám bych si netroufl, i když mám o interiérovém designu trochu přehled. Prohlížel jsem si práce mnoha studií a architektů, výběr postupně zužoval a pak si domluvil několik schůzek. První jsem měl ve studiu Apparel s paní architektkou Janou Grünerovou a hned bylo rozhodnuto. Už jsem nemusel hledat dál.

Živé rostliny jsou rozestaveny po celém domě a kromě toho, že interiér zjemňují, v tomto případě mají také praktickou funkci - dělí kuchyň od jídelního stolu a hlavního obytného prostoru.

Živé rostliny jsou rozestaveny po celém domě a kromě toho, že interiér zjemňují, v tomto případě mají také praktickou funkci - dělí kuchyň od jídelního stolu a hlavního obytného prostoru.

FOTO: www.modernibyt.cz

Jak spolupráce probíhala? Měl jste od začátku jasnou představu o výsledku?

Vůbec ne, i barvu fasády jsem začal řešit až se studiem. Chtěl jsem, aby byla v souladu s interiérem, ale to jsem ještě netušil, jak bude vypadat. Hodiny jsme pak trávili v autě a prohlíželi si fasády různých domů…

Dostatek přirozeného světla zajišťují nejen velká okna a průhledy, ale také časté použití skla.

Dostatek přirozeného světla zajišťují nejen velká okna a průhledy, ale také časté použití skla.

FOTO: www.modernibyt.cz

Po dokončení fasády už jste mohli začít se zařizováním, nebo ještě byly nutné nějaké další větší zásahy?

Měnili jsme příčky, přidali podhledy do kuchyně a ložnice a také schodiště bylo vyrobeno na míru podle projektu studia. To vše už vycházelo z konkrétních návrhů interiéru.

Oblé tvary a přírodní motivy jsou v interiéru zastoupeny především na tapetách, které byly dovezeny z Londýna.

Oblé tvary a přírodní motivy jsou v interiéru zastoupeny především na tapetách, které byly dovezeny z Londýna.

FOTO: www.modernibyt.cz

Jak moc jste do těchto návrhů zasahoval?

Prohlíželi jsme společně katalogy a já ukazoval, co se mi líbí a co ne, aby byly mé požadavky zřetelnější. Chtěl jsem moderní bydlení vhodné pro rodinu s dětmi, kromě vzhledu tedy hrála důležitou roli také praktičnost. Přicházel jsem s nápady, kterým jsme ve studiu dávali konečnou podobu.

Nechtěl jsem, aby výsledek byl příliš okázalý a působil luxusním dojmem, i když mám rád to pohodlí, které takové věci nabízejí, nemyslím si, že by to na nich muselo být vidět na první pohled. Nejdříve jsme začali řešit barevnost a materiály a teprve pak začalo mít naše nové bydlení konkrétnější obrysy…

Prostor ozvláštňují sádrokartonové podhledy, které v ložnici umožnily zabudování nepřímého osvětlení pro vytvoření intimní atmosféry. V hlavním obytném prostoru naopak plní především praktickou funkci díky zapuštění bodových světel.

Prostor ozvláštňují sádrokartonové podhledy, které v ložnici umožnily zabudování nepřímého osvětlení pro vytvoření intimní atmosféry. V hlavním obytném prostoru naopak plní především praktickou funkci díky zapuštění bodových světel.

FOTO: www.modernibyt.cz

Příjemná barevnost interiéru je podpořena tapetami a množstvím živých rostlin. Ty byly také součástí návrhu?

Právě tapety a rostliny byly pro Janu Grünerovou prostředkem, jak zjemnit moderní interiér. Přírodní motivy a oblé linie mě samotného zpočátku nenadchly, ale brzy jsem ocenil jejich přínos. Tapety jsou dnes jedním z prvků, které mě doma baví nejvíc, a díky rostlinám zde vzniklo několik velmi příjemných zákoutí, které by bez nich působily opravdu příliš prázdně.

V domě jsou dvě koupelny, jedna je s vanou v tónech hnědé a béžové vhodná pro večerní relaxační koupel. Na fotografii je druhá koupelna, která má pouze sprchový kout. Veselá kombinace oranžové a zelené je vhodnější pro svěží začátek dne.

V domě jsou dvě koupelny, jedna je s vanou v tónech hnědé a béžové vhodná pro večerní relaxační koupel. Na fotografii je druhá koupelna, která má pouze sprchový kout. Veselá kombinace oranžové a zelené je vhodnější pro svěží začátek dne.

FOTO: www.modernibyt.cz

To jsou přesně ty věci, na které člověk přichází, až když v domě žije. Podobné detaily často nevidíte v showroomech obchodů s nábytkem ani v katalozích, ale právě ty dělají z krásného interiéru příjemné bydlení.

www.modernibyt.cz