Vak, který vypadá jako polštář, pohovka, křeslo a tvaruje se podle pohybu našeho těla, je oblíbený zejména mezi mladými. Přitom svědčí pohybovému aparátu i starších ročníků.

Taburet Cube je v nabídce v různých barevných provedeních, potah 100% polyester, výplň Styropor, š/v/h: 39x39x39 cm. Cena 559 Kč.

Taburet Cube je v nabídce v různých barevných provedeních, potah 100% polyester, výplň Styropor, š/v/h: 39x39x39 cm. Cena 559 Kč.

FOTO: KIKA

Radost z kuliček

Potahy vaků a pytlů vynikají barvami a vzory, snadno se přenášejí a můžeme je schovat i pod stůl či pohovku. Náplň vaků tvoří polystyrenové kuličky, které musíme po čase, když dojde k sesednutí, vyměnit.

Vaky se vyrábějí i ve tvaru kostek pro děti, nebo jako malá kulatá sofa. Mohou mít i tvar lodě nebo banánu, obdélníků, čtverců se zpevněnými okraji pro formování opěrky pro hlavu či ruce.

Vak ve tvaru banánu je vhodný k ležení, sezení i na hraní. Výběr z šesti kombinací barev, nylonový potah. Cena 2200 Kč.

Vak ve tvaru banánu je vhodný k ležení, sezení i na hraní. Výběr z šesti kombinací barev, nylonový potah. Cena 2200 Kč.

FOTO: ZP TECH

Pytle jsou pevné a odolné, šité dvojitým či trojitým švem, který zabraňuje roztržení sedáku a úniku kuliček.

Údržbu vaků a pytlů přizpůsobíme materiálu, z něhož jsou vyrobeny (polyesterová látka, čalounění, umělá kožešina, pevný nylon).

Vaky pravidelně vysáváme.

Sedací vak Comfort je doplněn i podnožkou ve stejné barvě. Potah 100% polyester, š. 90 cm, v. 26 až 95 cm, h. 86 cm. Cena 2490 Kč.

Sedací vak Comfort je doplněn i podnožkou ve stejné barvě. Potah 100% polyester, š. 90 cm, v. 26 až 95 cm, h. 86 cm. Cena 2490 Kč.

FOTO: KIKA

Výhodnější je koupit vak či pytel se snímatelným obalem, při čištění jsou tak maximálně chráněny polystyrenové kuličky tvořící jeho náplň. Potah pereme v ruce nebo v pračce při 30 °C. Nikdy nepoužíváme agresivní čistidla, mohla by poškodit barvu nebo povrch obalu!

Tříkilová kostka (rozměry: 42x42x39 cm) poslouží k sezení i jako stolek. Má úložný prostor. Cena 1490 Kč.

Tříkilová kostka (rozměry: 42x42x39 cm) poslouží k sezení i jako stolek. Má úložný prostor. Cena 1490 Kč.

FOTO: DOMO

Klekačka pro štíhlé

Klekačka se stala hitem už před pětadvaceti lety a můžeme na ní sedět s tím, že oporu máme v kolenou a na holeních. Klekací židle rovná záda, ovšem odborníci doporučují nesedět na ní déle než dvě hodiny.

Správnou klekací židli poznáme podle toho, že přímka opticky vedoucí přes sedák a část podpírající holeně svírá s podlahou úhel 30°.

Jedna z variant klekací židle. Variable balans od 8000 Kč.

Jedna z variant klekací židle. Variable balans od 8000 Kč.

FOTO: STOKKE

Klasickou klekací židli snadno složíme a schováme pod gauč.

Klekačce by se měli vyhýbat lidé s nemocnými koleny.

Pracovní židle Gravity balans od designéra Petera Opsvika se prodává za 41 950 Kč.

Pracovní židle Gravity balans od designéra Petera Opsvika se prodává za 41 950 Kč.

FOTO: PRAGONOR

Není vhodná pro otylé osoby ani pro těhotné ženy. Tělo v takových případech přepadá dopředu, není v rovnováze.

Klekací židle se dnes prodávají i v houpacím provedení, s pohyblivou zádovou opěrkou ve variantě houpací židle, na níž se dá také ležet.

Účel a vtip

Další variantou k sezení jsou obyčejné kostky s úložným prostorem. Vyrábějí se v tvrdé variantě např. z ratanu, takže je využijeme i jako stolek. Nebo se na jejich víko pod okrajem duté kostky pokládá měkký polštář či sedák, na němž pohodlně posedíme.

Originálním a zdravým sezením je židle Sitness, která má v sobě integrovaný gymnastický balón. Výška 55 cm, šířka 45 cm, cena 4430 Kč.

Originálním a zdravým sezením je židle Sitness, která má v sobě integrovaný gymnastický balón. Výška 55 cm, šířka 45 cm, cena 4430 Kč.

FOTO: GAZEL

Sedák se zabudovaným balónem, který dofukujeme podle potřeb, podporuje zádové svalstvo a můžeme na něm tzv. pérovat podle potřeby.

Požitek nejen ze sezení slibuje multifunkční křeslo Rocker, textilní kůže, barva oranžová, včetně reprobeden, propojovací kabel, konektor pro TV/DVD/VCD, š. 51 cm, v. 101 cm, h. 72 cm. Cena 2490 Kč.

Požitek nejen ze sezení slibuje multifunkční křeslo Rocker, textilní kůže, barva oranžová, včetně reprobeden, propojovací kabel, konektor pro TV/DVD/VCD, š. 51 cm, v. 101 cm, h. 72 cm. Cena 2490 Kč.

FOTO: KIKA

Neobvyklé úložné možnosti má plastová židle Flux, kterou lze složit a odnést ve tvaru tašky, zároveň je pohodlná na sezení, poskytuje i dostatečnou oporu rukám. Židle váží 4,3 kg a unese 160 kg.