I když jsou LED žárovky ve vyšší cenové kategorii, musíme doufat, že se jejich cena díky masovější výrobě v blízké budoucnosti sníží. LED sortiment je ale natolik originální, že je dobré se jím zabývat.

LED proužky lze umístit kamkoliv v interiéru, málo místa není překážkou. Kromě dekorace mají i praktické užití: slouží jako ochrana proti prachu, tlaku nebo otřesům.

LED proužky lze umístit kamkoliv v interiéru, málo místa není překážkou. Kromě dekorace mají i praktické užití: slouží jako ochrana proti prachu, tlaku nebo otřesům.

FOTO: EGLO

Na trhu jsou např. stropní a nástěnná svítidla s LED zdroji, která jsou navíc doplněna o pohybový senzor. Atraktivní jsou i stropní svítidla se zabudovaným RGB měničem barev, která lze obsluhovat na dálkové ovládání.

Výška LED pásků 2 mm a šířka 10 mm umožňuje montáž i do úzkých míst. Součástí je dlouhý přívodní kabel a řídící jednotka s příjmem signálu z dálkového ovladače. Příkon 36 W, životnost 20 000 hodin.

Výška LED pásků 2 mm a šířka 10 mm umožňuje montáž i do úzkých míst. Součástí je dlouhý přívodní kabel a řídící jednotka s příjmem signálu z dálkového ovladače. Příkon 36 W, životnost 20 000 hodin.

FOTO: OSRAM

Novinkou jsou i LED proužky a pásky, které mají v interiéru neomezené využití. Vytvoří kouzelnou atmosféru v kuchyni, koupelně, na terase, ve skříních, policích i vitrínách. Lze je tvarovat do oblouku, stříhat a zkracovat na potřebnou délku, barvy lze měnit dálkovým ovládáním.

LED proužek na kuchyňském baru jednoduše nalepíme pomocí oboustranné lepicí pásky, barvy můžeme měnit podle nálady, a to na dálkové ovládání: zvolit lze až 16 „nálad“.

LED proužek na kuchyňském baru jednoduše nalepíme pomocí oboustranné lepicí pásky, barvy můžeme měnit podle nálady, a to na dálkové ovládání: zvolit lze až 16 „nálad“.

FOTO: EGLO