Navíc se mohou vyjímat v každé místnosti, i když jiné nároky na hodiny máme v kuchyni, jiné v obývacím nebo dětském pokoji. Díky velkému výběru lze oživit interiér hodinami, které budou odpovídat stylu, v jakém je byt zařízený. V moderním interiéru vynikne jednoduchý design hodin bez číslic, v bytě zařízeném v severském stylu zase klasické dřevěné hodiny. Vybírat se dá i z různých tvarů základny - oválné, kruhové, čtvercové, obdélníkové i jiných geometrických tvarů.

Hodiny z klasického materiálu, jakým je dřevo, vyniknou spíš ve stylovém interiéru. Mají průměr 34 cm a prodejní cena je 149 Kč.

Hodiny z klasického materiálu, jakým je dřevo, vyniknou spíš ve stylovém interiéru. Mají průměr 34 cm a prodejní cena je 149 Kč.

FOTO: SCONTO

Kritériem pro výběr nástěnných hodin by měl být jejich vzhled a přesnost. Také cena, ale protože je nekupujeme každý rok, neměla by být rozhodující.

Nástěnné hodiny z tvrzeného lakovaného ABS plastu španělské firmy Nomon (1990 Kč) o průměru 80 cm jsou díky čistému designu skvělým doplňkem moderního interiéru. Výrobek je osazen německým strojkem U. T. S. s mimořádně tichým chodem.

Nástěnné hodiny z tvrzeného lakovaného ABS plastu španělské firmy Nomon (1990 Kč) o průměru 80 cm jsou díky čistému designu skvělým doplňkem moderního interiéru. Výrobek je osazen německým strojkem U. T. S. s mimořádně tichým chodem.

FOTO: WWW. FORLIVING. CZ

Tvary a motivy nástěnných hodin se objevují v mnoha variacích. Originálním doplňkem mohou být hodiny se vzhledem vinylové desky, knihy, ale také hodiny ukazující několik světových časů či hodiny s imitací diamantů a nerezovým středem, obrazové hodiny na podkladu mapy světa nebo filmových hvězd. Zaujmou i hodiny s kreativním či abstraktním designem, květinové, geometrické, barevné nebo černobílé ciferníky, stejně tak jako retro motivy i netradiční tvary.

Barevné nástěnné hodiny s indexy v podobě motýlků (1290 Kč) lze díky samolepicí zadní straně libovolně naaranžovat. Rozměry: 40x40x3,5 cm.

Barevné nástěnné hodiny s indexy v podobě motýlků (1290 Kč) lze díky samolepicí zadní straně libovolně naaranžovat. Rozměry: 40x40x3,5 cm.

FOTO: KARE

Číselník s dvanácti čísly je součástí moderních ručičkových hodin, starší hodiny mívají ciferníky s čísly od jedné až do čtyřiadvacítky.

U designových nástěnných hodin FUN-TIME (5799 Kč) ze sortimentu značky Progetti si jejich podobu můžeme určit sami rozvržením a umístěním 12 barevných dřevěných dílků s čísly a strojkem na stěnu podle vlastních představ.

U designových nástěnných hodin FUN-TIME (5799 Kč) ze sortimentu značky Progetti si jejich podobu můžeme určit sami rozvržením a umístěním 12 barevných dřevěných dílků s čísly a strojkem na stěnu podle vlastních představ.

FOTO: WWW. NASTENNE-HODINY. CZ

Číslice na ciferníku jsou buď arabské, nebo římské. Na některých cifernících jsou čísla nahrazena různými symboly nebo na nich vůbec nejsou - pak se řídíme polohou ručiček.

Nástěnné hodiny o průměru 25 cm v moderním designu (559 Kč) jsou ze skla doplněné zelenými ornamenty.

Nástěnné hodiny o průměru 25 cm v moderním designu (559 Kč) jsou ze skla, doplněné zelenými ornamenty.

FOTO: KIKA

Materiálem, který se při výrobě nástěnných hodin používá, může být dřevo, plech, nebo plech s vypalovaným emailem, melamin, mramor, plast, porcelán, sklo, kov a jejich kombinace.

Designovým hodinám (3619 Kč) z lakovaného kovu s průměrem 50 cm dominují asymetrické otvory, vyrábí italská společnost Diamantini & Domeniconi.

Designovým hodinám (3619 Kč) z lakovaného kovu s průměrem 50 cm dominují asymetrické otvory, vyrábí je italská společnost Diamantini & Domeniconi.

FOTO: WWW. NASTENNE-HODINY. CZ

Nástěnné hodiny s fotorámečky PICTURE (395 Kč) s průměrem 33 cm, bílé, materiál - plast, vyrábí Invotis.

Nástěnné hodiny s fotorámečky PICTURE (395 Kč) s průměrem 33 cm, bílé, materiál - plast, vyrábí Invotis.

FOTO: NAOKO