Domácí bar doplníme lihovinami a destiláty, které vytvoří základ koktejlů i drinků a propůjčí jim charakteristickou chuť. Zaměříme se hlavně na kvalitní nápoje, jako je whisky, gin, rum, koňak, vodka, brandy, tequilla nebo vermut.

Kolekce šesti špičkových nástrojů pro barmany Barbar z nerezavějící oceli (1880 Kč) obsahuje otvírák, odměrku, kleště na led, sítko, barmanský nůž, míchadlo a stojan.

Kolekce šesti špičkových nástrojů pro barmany Barbar z nerezavějící oceli (1880 Kč) obsahuje otvírák, odměrku, kleště na led, sítko, barmanský nůž, míchadlo a stojan.

FOTO: TESCOMA

Každý si vybere podle toho, jaký druh nápoje chce připravovat. Hodit se budou i cukrové sirupy, čerstvé ovoce, olivy a bylinky pro dozdobení. Inspirací a podnětem k nákupu budou také barmanské pomůcky včetně nápojového skla. Tvar skleniček volíme podle charakteru a druhu nápoje.

Nezbytné barmanské pomůcky

Nemáme-li doma šejkr, použijeme míchací sklenice kónického tvaru s odměrkou. V opačném případě oceníme dvoudílný šejkr (boston), skládající se z kovové a skleněné části, nebo třídílný, který tvoří střední část se zabudovaným sítem a uzávěrem (hlavou).

Kvalitní šejkry na přípravu míchaných nápojů jsou nepostradatelnou výbavou každého domácího baru. Koktejl-šejkr (259 Kč), obsah 500 ml, výška 20 cm, chrom.

Kvalitní šejkry na přípravu míchaných nápojů jsou nepostradatelnou výbavou každého domácího baru. Koktejl-šejkr (259 Kč), obsah 500 ml, výška 20 cm, chrom.

FOTO: KIKA

Míchací sklenici nahradíme džbánem ze silnějšího skla s hubičkou pro snadné nalévání.
Potřebujeme-li připravit větší počet nápojů, bude se hodit elektrický mixér. Vrtulkový využijeme na míchání nápojů bez větších kousků ovoce nebo ledu, a naopak v nožovém mixéru připravíme nápoje z čerstvého ovoce.

Chladicí kbelík Peugeot s umělými kostkami ledu (1215 Kč) rychle vychladí víno nebo sekt, aniž bychom se starali o rozpouštějící se led.

Chladicí kbelík Peugeot s umělými kostkami ledu (1215 Kč) rychle vychladí víno nebo sekt, aniž bychom se starali o rozpouštějící se led.

FOTO: POTTEN & PANNEN

Zatímco barmanskou lžící s dlouhým držadlem zamícháme nápoje ve džbánu, kratší lžičkou promícháme drinky v míchací sklenici. Barovým sítkem odstraníme z míchací sklenice nebo šejkru kousky ledu.

Na led použijeme děrovanou lopatku nebo větší lžíci. Hodit se bude i nůž s dvojitým rozeklaným hrotem na krájení ovoce do nápojů a současně k napichování. Práci s ledem si usnadníme kleštěmi s úchopnými zuby. Přimrzlé kostky ledu odstraníme kladívkem k drcení kostek ledu, nebo drtičem ledu na výrobu ledové tříště.

Čirá plastová nálevka Peugeot (129 Kč) je vhodná k připevnění do hrdla lahve. Díky speciálnímu designu, který chrání lahev před stékajícími kapkami, se již nemusíme bát o svůj stůl či sváteční ubrus.

Čirá plastová nálevka Peugeot (129 Kč) je vhodná k připevnění do hrdla lahve. Díky speciálnímu designu, který chrání lahev před stékajícími kapkami, se již nemusíme bát o svůj stůl či sváteční ubrus.

FOTO: POTTEN & PANNEN

Téměř po celý rok se bude hodit patentní uzávěr na sekt, který uchová 24 hodin otevřenou láhev sektu, aniž by z láhve vyprchal kysličník uhličitý, ale užijeme i vývrtky, loupač citrusů či nálevky.

Champagne Cooler 2012 z řady Exclusive (299 Kč) je neoprenový termoobal na láhve šampaňského značky coolbox z limitované sběratelské série. Díky obalu si sekt v lahvi uchová správnou teplotu mezi 8 a 10 stupni.

Champagne Cooler 2012 z řady Exclusive (299 Kč) je neoprenový termoobal na lahve šampaňského značky coolbox z limitované sběratelské série. Díky obalu si sekt v lahvi uchová správnou teplotu mezi 8 a 10 stupni.

FOTO: WWW. COOLBOX. CZ

Práci s nápoji urychlí lis na citrusy, ať už ruční, nebo elektrický. Vděčná jsou brčka, koktejlová napichovátka nebo rozlišovače skleniček. Samozřejmostí je tác nebo set tácků pod sklenky a koktailové ubrousky. Nyní už je nejvyšší čas na míchání a servírování koktejlů!