Kromě velikosti můžeme stolky vybírat v různých cenových relacích, stylech, barvách, materiálech i tvarech. Měly by být především praktické a nabízet pohodlnou odkládací plochu, ale kromě toho by měly být i pěkné.

Jestliže je stolek vybaven spodní deskou, využíváme ji k odkládání TV ovladačů, novin a časopisů. Praktické jsou i tzv. hnízdové stolky. Tvoří je soustava stolků, které se dají stupňovitě zasunout pod sebe.

Rozkládací stolek Barion (34 320 Kč) v kombinaci lesklého laku a skla, vyrábí Point, prodává DECOLAND

Rozkládací stolek Barion (34 320 Kč) v kombinaci lesklého laku a skla, vyrábí Point, prodává DECOLAND

FOTO: DECOLAND

Konferenční stolky nemusíme striktně užívat k podávání kávy nebo čaje. Dají se využít také jako dekorace v interiéru. S přehledem nahradí noční či toaletní stolky nebo poličky.

Nejčastější materiály

Dřevo je klasika. Konferenční stolky z masivu ohromují dlouhou životností, stabilitou, jedinečnou vůní dřeva a pryskyřice. Dobře vyniknou v otevřených a prostorných interiérech. Hodí se hlavně do domu zařízeného ve venkovském stylu nebo do bytu, kde převládá dřevo. Stolky z masivního dřeva s povrchovou úpravou přírodních vosků zaručují jednoduché ošetření speciálními přípravky.

Dřevěný stolek T 71 (84 168 Kč), průměr 57 cm, výška 71 cm, vyrábí Zanaboni, prodává ABITARE

Dřevěný stolek T 71 (84 168 Kč), průměr 57 cm, výška 71 cm, vyrábí Zanaboni, prodává ABITARE

FOTO: ABITARE

Oblíbený je laminát. Poměrně žádané jsou stolky z laminátu a dřevotřísky, protože si můžeme vybírat z nekonečné řady barevných odstínů a dezénů tuzemských i exotických dřevin. Praktické jsou konferenční stolky v kombinaci s dlažbovou plochou stolu.

Výhodou jsou různé tvary a typy

Elegantní je i sklo. Skleněné konferenční stolky působí lehce a elegantně. Při jejich výrobě se používá kvalitní kalené nebo lepené bezpečnostní sklo z několikavrstvé průhledné fólie. Sklo dokáže prostor opticky nejen zesvětlit, ale i zvětšit, proto se tyto stolky dobře vyjímají ve světlém minimalistickém prostoru.

Konferenční stolky Billy (od 16 884 Kč/ks) v kombinaci sklo a kov, rozměr od průměru 60 cm a výška od 28 cm, vyrábí Cattelan Italia, design Studio Kronos.

Konferenční stolky Billy (od 16 884 Kč/ks) v kombinaci sklo a kov, rozměr od průměru 60 cm a výška od 28 cm, vyrábí Cattelan Italia, design Studio Kronos.

FOTO: ABITARE

Jestliže v interiéru převládá masivní nábytek, raději si stolek ze skla odpustíme, ale volíme např. kombinaci skla se dřevem. V moderních interiérech vyniknou konferenční stolky s kovovou konstrukcí a skleněnou deskou, v matném i čirém provedení. Desky jsou k dostání i v různých barevných odstínech, které lze dobře kombinovat s doplňky v interiéru. Sklo je sice náročné na čistotu, ale udržuje se snadno.

Odkládací stolek Trollsta (1190 Kč) s otevřeným úložným prostorem pod stolovou deskou je vyroben z dřevotřísky, melaminové fólie, ABS plastu, natřen akrylovou barvou, hliníková noha. Předností je nízká hmotnost.

Odkládací stolek Trollsta (1190 Kč) s otevřeným úložným prostorem pod stolovou deskou je vyroben z dřevotřísky, melaminové fólie, ABS plastu, natřen akrylovou barvou, hliníková noha. Předností je nízká hmotnost.

FOTO: IKEA

Moderní je plast. K největším přednostem plastových konferenčních a odkládacích stolků patří úžasná škála barevných odstínů a kombinací barev včetně přírodních, geometrických nebo abstraktních motivů. Plastové stolky se vyrábějí z kvalitního a pevného materiálu, proto jsou vysoce stabilní i pevné. Proti stolkům z jiných materiálů jsou mnohem lehčí a tedy i mobilnější.

Vzhled konferenčních stolků podléhá módě

Konferenční stolky, stejně jako nábytek, kopírují aktuální módní trendy. Obměňují se hlavně tvary a barvy. Klasický obdélník střídá ovál, čtverec nebo kruh a jejich variace, občas se setkáme s atypickými tvary. V praxi se osvědčil zejména čtverec nebo obdélník. Kulatý konferenční stolek už vyžaduje větší prostor. Alternativou kulatých konferenčních stolků jsou stolky oválné, které v prostoru snadněji umístíme.