Designové mlýnky do futuristicky zařízené kuchyně mohou mít atypické tvary. Důležité jsou zaoblené linie v kombinaci s moderními materiály s vysokým leskem. Majitelé takových kuchyní se nemusí bát ani výraznějších agresivnějších barev.

Ideální jsou kousky, které kombinují několik funkcí (např. melou pepř i sůl) nebo překvapí svým nevšedním návodem k užití.

Mlýnek Y-Grinder na sůl a pepř v jednom má prestižní ocenění určené pro inovativní design - Red Dot Design.

Mlýnek Y-Grinder na sůl a pepř v jednom má prestižní ocenění určené pro inovativní design - Red Dot Design.

FOTO: Joseph Joseph

Industriální interiér si naopak žádá mnohem větší střídmost. Vyniknout by měly materiály jako nerez, ocel nebo sklo. Mlýnky mohou být klidně i robustnější.

Ideální je zvolit elektrické mlýnky, ty do stylu zařízené kuchyně, která dává vyniknout funkci a potlačuje zbytečné dekorace, perfektně zapadnou.

Moderní mlýnky z nerezu a v tmavém provedení zapadnou do minimalistické kuchyně.

Moderní mlýnky z nerezu v tmavém provedení zapadnou do industriálně řešené kuchyně.

FOTO: Novinky

Do minimalistické kuchyně volte mlýnky z jednotného materiálu s naprosto čistými rovnými liniemi. I u těchto mlýnků je dekorativní zdobení nežádoucí.

Dvojice mlýnků na sůl a pepř Tavola (Zack, 928 Kč), vyrobených z prvotřídní leštěné matné oceli, nám usnadní práci při vaření i při stolování.

Dvojice mlýnků na sůl a pepř Tavola, leštěná matná ocel.

FOTO: Krásný domov

Klasickým kuchyním zařízeným v rustikálním nebo francouzském stylu budou naopak slušet mlýnky v dekorativnějším provedení. Barvy mlýnků by měly být co nejvíce přírodní - ideální jsou všechny odstíny hnědé, olivově zelená apod.

Tvary by měly mít linie klasických mlýnků (silnější spodek a užší dekorativní hořejšek).

Mlýnky z bukového dřeva ve stylu francouzské Provence se stanou ozdobou klasicky zařízené kuchyně.

Mlýnky z bukového dřeva ve stylu francouzské Provence se stanou ozdobou klasicky zařízené kuchyně.

FOTO: Peugeot

U kuchyní, které zatím nejsou stylově sjednocené, se vyplatí vsadit spíše na neutrální design. Průhledné mlýnky dají vyniknout hlavně koření samotnému a hodí se prakticky do jakékoliv kuchyně.

Mlýnky z průhledného akrylátu se hodí do každé kuchyně.

Mlýnky z průhledného akrylátu se hodí do každé kuchyně.

FOTO: Novinky

Ne nadarmo se říká, že krása je v detailu. Detaily dovedou styl kuchyně dovést do dokonalosti. I design mlýnků tak stojí za zamyšlení.