Pryč s klasickými mechanickými a elektronickými budíky! Dokonce i radiobudík je dnes nuda. Kdo není ranní ptáče od přírody, zamáčkne drnčící či pípající kostku, na jejíž zvuk si už dávno zvykl, a spí klidně dál.

Budíky Clocky a Tocky umějí poskakovat, utíkat a vydávat přitom různé zvuky. Cena od 1200 Kč.

Budíky Clocky a Tocky umějí poskakovat, utíkat a vydávat přitom různé zvuky. Cena od 1200 Kč.

FOTO: POWERBALL. CZ

Ranní bojovka

Existují ale budíky, které nás z postele vytáhnou naprosto spolehlivě. Musíme je totiž umlčet i přesto, že pobíhají po pokoji.

Takové neposedné budíky Clocky a Tocky na rozdíl od ospalce po probuzení okamžitě vyskočí z místa. Jestliže se nepodaří zastavit zvonění hned v zárodku, budík samovolně opustí seskokem noční stolek a pípá, bliká, řve a utíká, dokud ho nechytneme. Ranní show je navíc pokaždé jiná.

Z budíku vyletí vrtulka a pokud nevstaneme a nevrátíme vrtuli zpět, zvoní. Cena 840 Kč.

Z budíku vyletí vrtulka a pokud nevstaneme a nevrátíme vrtuli zpět, zvoní. Cena 840 Kč.

FOTO: SMART STORE. CZ

  • Na akci je založen také budík s vrtulkou. Když nastane čas vstávání a začne zvonit, vyletí z něj zároveň vrtulka, která přistane někde v pokoji. Budík neumlčíme, dokud nevstaneme a nevrátíme mu vrtuli zpět.
  • Střelecký budík jde ještě dál. Vyžaduje ihned po probuzení naši plnou pozornost a soustředění. Aby přestal vyvádět, musíme zasáhnout dobře mířenou trefou laserovou pistolí střed terče, který je upevněný na budíku.
Budík Bubbla má výrazný zaoblený tvar, dobře viditelné vícebarevné číslice, sekundovou ručičku a podsvícení. Zmáčkneme-li přední sklíčko, číselník se rozsvítí. Cena od 849 Kč.

Budík Bubbla má výrazný zaoblený tvar, dobře viditelné vícebarevné číslice, sekundovou ručičku a podsvícení. Zmáčkneme-li přední sklíčko, číselník se rozsvítí. Cena od 849 Kč.

FOTO: NEXTIME

Něco milého

Proč se hned po probuzení nepodívat na něco, co nám připomene naše hobby nebo nás romanticky naladí? Zejména muži uvítají pestrý výběr na e-shopech mezi budíky - motorkami, automobily, lokomotivami a traktůrky.

Budík připomínající model rolls royce (1060 Kč) potěší kluky a chlapy.

Budík připomínající model rolls royce (1060 Kč) potěší kluky a chlapy.

FOTO: VINIS

Naproti tomu nalezneme budíky zhotovené v duchu současného návratu k patině a venkovskému stylu v bytových doplňcích. Retro budíky vypadají, jako bychom je právě našli na půdě v babiččině truhle.

Velké stolní hodiny v anglickém retro stylu. Rozměry: v. 28, h.5,5, š. 21 cm, cena 345 Kč.

Velké stolní hodiny v anglickém retro stylu. Rozměry: v. 28, h.5,5, š. 21 cm, cena 345 Kč.

FOTO: VENKOV STYL

Příjemné probuzení nám umožní světelný budík. Místo alarmu postupně zesiluje svou zář, takže budí nenásilně. Je možné si pro buzení naladit oblíbenou radiostanici, v nabídce zvuků je ale i zpěv ptáků v šumícím lese, zvuky africké džungle nebo zvonkohra ve větru. Svítící budík dosahuje svítivosti až 300 luxů, což stačí i pro čtení. Večer totiž dokáže zase postupně pro usínání zvuk i světlo tlumit až do úplné tmy a ticha.

Světelný budík má kompaktní velikost cca 14x20 cm. Cena 4390 Kč.

Světelný budík má kompaktní velikost cca 14x20 cm. Cena 4390 Kč.

FOTO: PHILIPS

Dětem to nejveselejší

V mnoha rodinách sice děti samy fungují jako budíky, ale není od věci jim nějaký nápaditý na noční stolek v pokojíčku postavit. Určitě se jim zalíbí akční budíky. S oblíbenými postavičkami z animovaných pohádek přicházejí budíky Walt Disney, ale existují i čeští návrháři a výrobci roztomilých budíků, které mohou fungovat i jako figurky na hraní. Školní děti pak zaujmou třeba budíky nezvyklých tvarů a barev, ať už jsou s ručičkami nebo digitální.

Budík jako kamarádka sova je návrhem české designérky Jasněny Vláhové. Cena 199 Kč.

Budík jako kamarádka sova je návrhem české designérky Jasněny Vláhové. Cena 199 Kč.

FOTO: JVD

Veselý tygřík pro děti o rozměrech 110x160x55 mm přijde na 540 Kč.

Veselý tygřík pro děti o rozměrech 110x160x55 mm přijde na 540 Kč.

FOTO: VINIS